В Офісі президента назвали втрати української армії

В Офісі президента назвали втрати української армії

Важливо
В Офісі президента назвали втрати української армії
Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента (Фото: Getty Images)

Від початку повномасштабної війни, тобто з 24 лютого, втрати української армії склали до 13 тисяч військових.

Про це 1 грудня заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі 24 каналу.

"У нас є офіційні оцінки Генерального штабу, є офіційні оцінки, які говорить Верховний головнокомандувач. І вони в нас сягають від 10 до 12,5-13 тисяч загиблих. Тобто, ми відкрито говоримо про кількість загиблих", — сказав Подоляк.

30 листопада голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн завила, що "вторгнення Росії в Україну принесло смерть, спустошення та невимовні страждання", а за її оцінками, в Україні "загинули понад 20 тисяч мирних жителів і 100 тисяч військових". Але згодом у Єврокомісії визнали, що помилилися та прибрали цю інформацію.

"Безумовно, пані Урсула помилилася — це очевидно. Тому вони видалили це відео, прибрали ці цифри", — пояснив Подоляк.

Речник президента України Сергій Никифоров у коментарі Суспільному зазначив, що достовірну інформацію про втрати має озвучувати лише Головнокомандувач, міністр оборони або Верховний головнокомандувач України. Він додав, що президент Зеленський оприлюднить офіційні дані, "коли настане слушний момент", адже це чутлива інформація.

24 серпня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що на війні РФ проти України загинули майже 9 тисяч українських захисників.

23 вересня президент України Володимир Зеленський повідомив, що щодня на війні Україна втрачає близько 50 військових.

10 листопада Голова Об'єднаного комітету начальників штабів, американський генерал Марк Міллі заявив, що понад 100 тисяч російських солдатів було вбито або поранено під час війни в Україні. При цьому Міллі припустив, що те ж саме — на українській стороні.

Війна. Усі останні новини
На початок