В Офісі президента прокоментували заяву глави Єврокомісії про втрати України у війні

В Офісі президента прокоментували заяву глави Єврокомісії про втрати України у війні

Доповнено
В Офісі президента прокоментували заяву глави Єврокомісії про втрати України у війні
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції у Києві 15 вересня 2022 року. (Фото: Getty Images)

Оновлення: Директорка з політичних комунікацій Єврокомісії Дана Спінант повідомила, що озвучені головою Єврокомісії дані про втрати України під час війни включають поранених та загиблих.

"Дякуємо тим, хто вказав на неточність щодо цифр у попередній версії цього відео. Використана оцінка із зовнішніх джерел мала б стосуватися втрат, тобто як загиблих, так і поранених, і мала б показати жорстокість Росії", — ідеться у повідомленні.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 30 листопада заявила, що Україна втратила у війні з Росією близько 100 тисяч військових та 20 тисяч цивільних. В Офісі президента України прокоментували.

Речник президента України Сергій Никифоров у коментарі Суспільному зазначив, що достовірну інформацію про втрати має озвучувати лише Головнокомандувач, міністр оборони або Верховний головнокомандувач України. Він додав, що президент Зеленський оприлюднить офіційні дані, "коли настане слушний момент", адже це чутлива інформація.

Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Брюсселі заявила, що "Вторгнення Росії в Україну принесло смерть, спустошення та невимовні страждання. Ми всі пам'ятаємо страхи Бучі. За оцінками, на сьогодні загинуло понад 20 тисяч мирних мешканців та 100 тисяч українських військових. Росія має заплатити за свої жахливі злочини", — сказала вона. Водночас глава Єврокомісії не назвала джерело озвучених даних.

Відеофрагмент виступу був опублікований на офіційній сторінці глави ЄК у твіттер. Однак, згодом цей фрагмент був видалений, а на сторінці завантажене нове відео без даних про кількість загиблих військових та цивільних.

Суспільне звернулось до Єврокомісії з проханням прокоментувати озвучені дані.

24 серпня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що на війні РФ проти України загинули майже 9 тисяч українських захисників.

23 вересня президент України Володимир Зеленський повідомив, що щодня на війні Україна втрачає близько 50 військових.

10 листопада Голова Об'єднаного комітету начальників штабів, американський генерал Марк Міллі заявив, що понад 100 тисяч російських солдатів було вбито або поранено під час війни в Україні. При цьому Міллі припустив, що те ж саме — на українській стороні.

Війна. Усі останні новини
На початок