Росія має понад 100 тисяч убитих і поранених солдатів — генерал Міллі

Росія має понад 100 тисяч убитих і поранених солдатів — генерал Міллі

Росія має понад 100 тисяч убитих і поранених солдатів — генерал Міллі
Американський воєначальник, 20-й голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, фото: AP

Росія має понад 100 тисяч убитих і поранених солдатів внаслідок війни в Україні. Про це заявив Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, виступаючи в Економічному клубі Нью-Йорка ввечері у середу, 9 листопада, пише CNN. Міллі також припустив, що втрати України можуть бути аналогічними.

“Ви бачите понад 100 тисяч убитих і поранених російських солдатів, — сказав Міллі. — Те саме, мабуть, і з українського боку”.

Він назвав вторгнення Росії в Україну “величезною стратегічною помилкою”, за яку країна розплачуватиметься “роками, роками, роками”.

Міллі розповів, що “війна, яка почалася наприкінці лютого, спричинила величезну кількість людських страждань, у тому числі від 15 до 30 мільйонів біженців і близько 40 тисяч убитих невинних українських цивільних”, пише CNN.

Міллі також сказав, що можливість домовитися про припинення вогню може виникнути, якщо і коли лінія фронту стабілізується взимку.

“Коли є можливість вести переговори, коли можна досягти миру, скористайтеся нею”, — сказав Міллі.

Але якщо переговори так і не відбудуться або зазнають невдачі, Міллі сказав, що США продовжать озброювати Україну.

“Має бути взаємне визнання того, що військової перемоги, ймовірно, у справжньому сенсі цього слова, можливо, неможливо досягти військовими засобами, і тому вам потрібно звернутися до інших засобів”, — сказав генерал.

Міллі також сказав, що США бачать перші ознаки того, що Росія справді виходить із Херсона, як вона і заявляла. За його словами, відведення 20-30 тисяч військових із західного берега Дніпра може зайняти дні або навіть тижні.

“Я вважаю, що вони роблять це, щоб зберегти свої сили, щоб відновити оборонні лінії на південь від річки, але це ще треба побачити”, — сказав Міллі. За його словами, є перші ознаки того, що росіяни роблять те, що кажуть.

Що відомо

9 листопада Міністерство закордонних справ Росії заявило, що готове до перемовин з Україною щодо припинення війни, однак з урахуванням "реалій, які складаються". Невдовзі після цієї заяви російське Міноборони повідомило про намір вивести війська на Херсонщині з правого берега Дніпра на лівий — тобто з Херсона та прилеглих населених пунктів.

Речник українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко вкотре нагадав, що для мирних перемовин Росія має вивести свої війська з України. Він додав, що заява МЗС Росії — це чергова димова завіса.

Читайте також

Росія заявила, що відступає з Херсона, Байден сподівається на підтримку України після виборів. 260 день війни. Онлайн

Росія заявила про виведення військ із Херсона й згадала про готовність до перемовин: що відомо

"Ніхто нізвідки просто так не йде": Зеленський прокоментував заяву РФ про виведення військ з Херсона

Ситуація у Херсоні: у Міноборони нагадали, що вірити словам росіян не можна

Відступ РФ з Херсона навряд чи є пасткою — ISW

На Донбасі тривають бої, з Херсона окупанти припинили "евакуацію" населення — Генштаб

На початок