Пацієнти психіатричної лікарні роблять окопні свічки

Пацієнти психіатричної лікарні роблять окопні свічки

Ексклюзивно
Пацієнти психіатричної лікарні роблять окопні свічки
Фото: Суспільне Хмельницький

Пацієнти, які потребують психіатричної допомоги, виготовляють окопні свічки. Про це Суспільному розповів директор Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги Володимир Демчук. За його словами, одним із методів лікування психічно хворих є різні види реабілітації, а працетерапія один із видів арттерапії, яку застосовують у закладі в роботі з пацієнтами.

Детальніше про виготовлення хворими окопних свічок розкажуть кореспонденти Суспільного.

Спочатку нарізають смужки з картону, потім їх скручують у валик і вкладають у металеві баночки з під консерви. У центрі – запалювальний гніт. Та перед тим банки обробляють плоскогубцями. Усе це роблять пацієнти діагностично - консультаційного відділення Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги, розповідає пацієнт психіатричної лікарні Юрій.

"Наша задача – це вирізати з картону відповідну довжину і в банки запихаємо, а там потом другий процес, парафіном заливають і потом вже всі готові банки забирають, відсилають. Для хлопців помагаємо, кожен день можемо робити, крім вихідних. Стараємося скільки можемо, скільки в день вийде", — розповідає Юрій.

Пацієнти психіатричної лікарні роблять окопні свічки для військових. Інструкторка спостерігає за процесом. 29 листопада 2022 рік
Пацієнти психіатричної лікарні роблять окопні свічки для військових. Інструкторка спостерігає за процесом. 29 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Юрія, його особистий рекорд - 25 свічок за день. Інстукторка з трудової терапії діагностично-лікувального відділення Оксана Наумова каже, раніше пацієнти відділення на заняттях займалися декоративно-прикладним мистецтвом. Нині вирішили допомагати фронту.

"Хтось виявляв бажання малювати, хтось ліпити, хтось бісером вишивати, у когось горіли очі, хтось не хотів, хтось зацікавився, а хтось ні. А коли я принесла перший раз оці баночки та цей картон, то зрозуміла, що ця праця підійде. Вони настільки в неї вкладаються, вони відчувають себе потрібними, вони відчувають себе корисними", — розповідає Оксана Наумова.

Матеріали для виготовлення свічок приносять як самі працівники лікарні, так і жителі громади, каже Оксана Наумова.

Матеріал для окопних свічок до психіатричної лікарні приносять працівники та місцеві жителі. 29 листопада 2022 рік
Матеріал для окопних свічок до психіатричної лікарні приносять працівники та місцеві жителі. 29 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Баночки – це в основному зусиллями працівників. Громада, жителі громади, допомагає нам і сільська рада, люди приносять усе, що можуть. Так само і кошти. Левову частину коштів виділив директор наш, тому що парафін коштує дуже недешево. Кілограм ось такого парафіну коштує 140-160 гривень. І ми його вже дуже багато використали. І люди приносять недопалки свічок і кошти за можливістю", — розповідає інструкторка з трудової терапії.

Директор Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги, Володимир Демчук каже, відправили на фронт вже кілька партій окопних свічок та закуплену за власний кошт техніку для військових.

"Наші працівники здали кошти, одноденний заробіток, на збройні сили України, було закуплено на суму 300 тисяч: два дрони, три старлінка, 500 окопних свічок виготовлених руками наших пацієнтів було передано нашим військовослужбовцям", — каже Володимир Демчук.

Читайте також

  • Жителі Хмельниччини збирають допомогу для Херсона
  • Чи поменшало породіль у Хмельницькому за 9 місяців війни
  • У Хмельницькому на дев'ятому місяці повномасштабної війни народилася дитина-рекордсмен

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

На початок