Обсяг валютних роздрібних депозитів у липні-вересні майже не змінився — НБУ

Обсяг валютних роздрібних депозитів у липні-вересні майже не змінився — НБУ

Обсяг валютних роздрібних депозитів у липні-вересні майже не змінився — НБУ
Національний банк України, фото: УНІАН

У липні-вересні 2022 року обсяг гривневих коштів фізичних осіб збільшився на 2,7%, а обсяг валютних роздрібних депозитів майже не змінився. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Червневе підвищення облікової ставки НБУ стимулювало банки впродовж ІІІ кварталу піднімати ставки за вкладами як фізичних осіб, так і бізнесу, зазначили у фінустанові. Разом із вартістю залучень йшли догори і ставки за кредитами.

“Обсяг гривневих коштів фізичних осіб збільшився на 2,7%, переважно за рахунок зростання залишків на рахунках у державних банках. Обсяг валютних роздрібних депозитів майже не змінився", — йдеться у повідомленні.

Підвищення депозитних ставок, за даними НБУ, сприяло відновленню приросту строкових коштів населення. Їх обсяг зріс на 2,2% вперше з початку війни. Дозвіл НБУ купувати валюту для відкриття строкових валютних вкладів сприяв їхньому зростанню на 5,9% у доларовому еквіваленті.

Кошти суб’єктів господарювання у гривні збільшилися за квартал на 3,7%, у валюті – зменшилися майже на 2% у доларовому еквіваленті. Кошти клієнтів домінують у зобов’язаннях банків, їхня частка становить 86,8%.

У червні Національний банк України підвищив облікову ставку з 10 до 25%.

Читайте також

Україна відновила більшість об'єктів теплопостачання, Росія вивела ракетоносій в Чорне море. 279 день війни. Онлайн

НБУ провів емісію 15 мільярдів гривень

НБУ визначив банківські відділення, які працюватимуть при тривалому відключенні світла

Долари і депозит. НБУ запровадив новий інструмент

На початок