Перейти до основного змісту
НБУ провів емісію 15 мільярдів гривень

НБУ провів емісію 15 мільярдів гривень

НБУ провів емісію 15 мільярдів гривень
Національний банк України. УНІАН

Національний банк провів емісію ще 15 мільярдів гривень, придбавши в уряду відповідну кількість облігацій внутрішніх державних позик.

Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

Відповідно до даних, оприлюднених регулятором, станом на 25 листопада загальна сума портфеля облігацій внутрішніх державних позик Нацбанку сягнула суми у 674,57 мільярда гривень. При цьому 24 листопада ця сума становила 659,57 мільярда гривень.

22 листопада Міністерство фінансів повідомило, що залучило до державного бюджету 1,18 мільярда гривень від продажу військових облігацій.

"За результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики 22 листопада 2022 року, до державного бюджету залучено 1 179 772 887,13 грн", — ідеться в повідомленні.

За даними Мінфіну гривневих облігацій, зі строком погашення 5 квітня 2023 року залучено 236,47 мільйона гривень; зі строком погашення 27 вересня 2023 року — 12,63 мільйона гривень зі строком погашення 14 лютого 2024 року — 12,35 мільйона гривень та зі строком погашення 30 жовтня 2024 року — 918,3 мільйона гривень.

Що таке військові облігації і як їх придбати

Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів.

Кошти від облігацій, залучені в Державний бюджет України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану - соціальні та оборонні.

16 вересня уряд дозволив українцям купувати військові облігації через "Дію".

Кожен вівторок Мінфін проводить аукціони з продажу військових ОВДП. Купити військові облігації може кожен охочий у банків — первинних дилерів та ліцензованих брокерів. Більш докладно дізнатися про механізм придбання військових облігацій можна на спеціальному сайті Міністерства фінансів.

Читайте також

Військові облігації, які можна придбати у "Дії", матимуть назви тимчасово окупованих міст

Відкрити депозит, купити валюту чи придбати облігації? Як зберігати гроші в умовах війни

Імпорт електрики, ризик повторних обстрілів енергоінфраструктури. 278 день війни. Онлайн

Топ дня
Вибір редакції
На початок