Долари і депозит. НБУ запровадив новий інструмент

Долари і депозит. НБУ запровадив новий інструмент

Долари і депозит. НБУ запровадив новий інструмент
Фото: УНІАН

Національний банк України з 21 жовтня запроваджує новий інструмент, який дасть змогу громадянам купувати долари США за офіційним курсом НБУ з подальшим їх розміщенням на строковий депозит у банку. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку. Після закінчення строку депозиту передбачений обов'язковий зворотний продаж купленої валюти за офіційним курсом на день проведення зворотної операції.

Інструмент дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви, зазначили у Нацбанку.

Сума та кількість таких вкладів для одного клієнта банку не обмежуються, повідомили в НБУ. Відсоткова ставка за депозитом встановлюватиметься відповідно до процентної політики банків, строк депозиту – від шести місяців з можливістю пролонгації, але без права дострокового розірвання.

За оцінками Національного банку, такий інструмент створить для громадян додаткову альтернативу вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту, що сприятиме зменшенню попиту на неї, стабілізації очікувань та зниженню тиску на курс у готівковому сегменті валютного ринку.

Банки, зі свого боку, для нівелювання власного валютного ризику зможуть купувати долари США в Національного банку на суму проведення таких депозитних операцій за офіційним курсом та надалі розміщуватимуть придбану валюту на окремому рахунку в НБУ.

Водночас банки не матимуть можливості використовувати цю валюту на інші цілі, крім її обов’язкового зворотного продажу Національному банку за актуальним офіційним курсом після закінчення терміну таких валютних депозитів.

Для компенсації банкам витрат від проведення таких операцій Національний банк нараховуватиме відсотки на валютні залишки на відповідному окремому рахунку в НБУ з виплатою їх у гривні.

“Національний банк очікує, що такий інструмент також дасть змогу зв’язати частину структурного профіциту ліквідності в банківській системі, а отже, сприятиме збільшенню конкуренції серед банків за депозити в національній валюті, що відповідно стимулюватиме підвищення відсоткових ставок за гривневими вкладами та поліпшить монетарну трансмісію”, — йдеться у повідомленні.

Водночас цей інструмент не матиме негативного впливу на міжнародні резерви, враховуючи, що цей продукт передбачає зворотний продаж іноземної валюти, додали в НБУ.

Читайте також

Відключення електрики в Україні, воєнний стан на окупованих територіях, санкції проти Ірану. 239 день війни. Онлайн

Екскерівник "Ощаду" та колега Єрмака. Що відомо про нового очільника НБУ Андрія Пишного і чи вплине це на політику банку

На початок