У Сумах відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Сумах відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Сумах відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Суспільне Суми

У Сумах відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учасники акції поклали квіти до братської могили "Мати-батьківщина" та інших меморіальних комплексів.

Також, вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової біля Меморіалу Вічної Слави.

Через карантинні обмеження жодних урочистостей у цей день більше не планували.

Також депутати міськради від "Опозиційної платформи - За життя" влаштували автопробіг під радянські пісні про війну. У колоні їхало близько 30-40 автомобілів.

Під час урочистостей за дотриманням карантинних заходів слідкували працівники поліції. За словами співробітника відділу комунікацій Нацполіції у Сумській області Володимира Кузьменка, жодних порушень під час покладання поліція не зафіксувала.

Що відомо:

  • За словами заступниці сумського міського голови Альони Дмітрєвскої, у Сумах наразі проживає 62 учасники бойових дій Другої світової війни.
  • Загалом на 8-9 травня на Сумщині запланували близько 30 масових заходів з нагоди Дня пам‘яті і примирення та 75-річниці перемоги у Другій світовій війні запланували.
  • В Українскому інституті національної пам'яті заявили, що у зв’язку з продовженням карантину всі заходи інституту до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом відбудуться онлайн, і сподіваються, що українці не порушуватимуть карантинні заходи.
  • У 2015 році Україна змінила формат Дня перемоги. 8 травня встановили День пам’яті і примирення, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (на заміну радянському «Дню перемоги»). Офіційним символом вшанування є червоний мак.
На початок