На Тернопільщині вшанували жертв Ягільницької трагедії

На Тернопільщині вшанували жертв Ягільницької трагедії

На Тернопільщині вшанували жертв Ягільницької трагедії
Фото: Чортківська міська рада

У Чорткові вшанували жертв Ягільницької трагедії. На території Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Барвінського священники різних конфесій відправили панахиду. До спільної молитви долучилися працівники коледжу, представники влади та жителі громади. Про це повідомили на сторінці Чортківської міської ради.

Вшанування жертв Ягільницької трагедії
Вшанування жертв Ягільницької трагедії. Фото: Чортківська міська рада

Також у коледжі відкрили меморіальну кімнату пам’яті загиблих під час Ягільницької трагедії.

Меморіальна кімната пам’яті загиблих під час Ягільницької трагедії
Меморіальна кімната пам’яті загиблих під час Ягільницької трагедії. Фото: Чортківська міська рада

Директор коледжу Роман Пахолок, над тематичним наповненням кімнати працюватимуть і надалі. Також згодом всі охочі мали можливість у

"В актовому залі навчального закладу учасники закладу переглянули авторський документальний фільм "Романтика свободи. Реквієм".

Що відомо

14 жовтня 1942 року нацисти перевезли 20 українців, звинувачених у приналежності до ОУН, із тюрми в Коломиї до тюрми в Чорткові. 27 листопада розстріляли 52 в'язнів на полі поблизу Ягільниці за 300-400 м від дороги. Ніби-то приводом для арешту й розправи було убивство у Львові одного з керівників гестапо. Цей масовий розстріл гестапівцями українців отримав назву "Ягільницька трагедія". Жертвами трагедії були жителів Тернополя, Дрогобича, Коломиї, населених пунктів нинішньої Івано-Франківської області. На третю добу після каральної акції за розпорядженням Чортківського осередку ОУН селяни з навколишніх сіл привезли на місце розстрілу по чотири підводи землі й насипали могилу, на ній встановили хрест. 29 листопада 1992 року поблизу Ягільниці спорудили й освячено пам'ятний металевий хрест. Точне місце поховання не було відоме. Після трьох років пошуку на початку жовтня 2017 року віднайшли місце розстрілу завдяки тому, що лиси вирили нору й витягнули назовні фрагменти кісток людей. Розкопки розпочали працівники меморіально-пошукового підприємства "Доля" 3 жовтня, а вже наступного дня приступили до ексгумації тіл, які перепоховають у братській могилі жертв нацизму та сталінізму. 20 листопада 2017 року в Чорткові перепоховали 60 загиблих, рештки тіл яких були знайдені біля Ягільниці.

Читайте також

На початок