Генератори — лише для вулиці. Рятувальники нагадують правила користування приладом

Генератори — лише для вулиці. Рятувальники нагадують правила користування приладом

Генератори — лише для вулиці. Рятувальники нагадують правила користування приладом
фото: УНІАН

Після масованих ракетних обстрілів РФ енергооб'єктів українці почали більше купувати генератори. Уже є перші жертви від неправильного користування приладом, тож ДСНС нагадує правила пожежної безпеки під час його використання.

Отож, основні рекомендації від рятувальники наступні:

  • Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі. Під час роботи він виділяє чадний газ, який є небезпечним для життя і взагалі не має потрапляти до приміщення.
  • Встановлюйте генератор так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше за 6 метрів. Це важливо, тому що під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.
  • Заправляйте генератор на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі. Знову-таки через ризик пожежі.

У Київської області вже дві родини отруїлись чадним газом через використання у приміщенні електрогенератора. У селі Бобриця Бучанського району один чоловік загинув, а його дружину госпіталізували.

Що відомо

  • На Київщині відкрились вже 259 "Пунктів Незламності". Також в регіоні підготували 754 пункти обігріву, які облаштували у кожній громаді області. Вони працюватимуть, коли температура повітря знизиться, а також під час можливих відключень електроенергії та опалення. Пункти обігріву будуть стаціонарні та мобільні.
  • З'явилася інтерактивна карта пунктів обігріву, які створені у Київській області. На карті позначені пункти в усіх семи районах області.

Читайте також

Рига передасть Києву майже дві сотні електрогенераторів і теплових гармат

У Києві діють вже понад 400 пунктів обігріву — Кличко

На початок