Приготувати їжу без електрики: які пальники можна купити в Одесі та як ними користуватись

Приготувати їжу без електрики: які пальники можна купити в Одесі та як ними користуватись

Ексклюзивно
Приготувати їжу без електрики: які пальники можна купити в Одесі та як ними користуватись
Газовий пальник на прилавку магазину, Одеса, 21 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Популярність пальників та газових балонів серед українців зросла після масштабних відключень електроенергії внаслідок російських обстрілів. З допомогою них люди можуть приготувати їжу та підігріти воду. Працівники одеського магазину екстрим товарів розповіли журналістам Суспільного про різновиди пальників, який з них краще обрати та як користуватись.

Попит на такі товари підвищився, каже працівник магазину Максим Квасов. Хтось готувався заздалегідь до відключень, дехто прийшов за ними лише зараз. Газового пальника достатньо, аби задовольнити потреби двох людей:

"Коли вам, наприклад, відключають світло на шість годин, ви хочете одного разу скип’ятити собі воду, щоб приготувати щось поїсти й там випити чай-каву два рази. Такого пальника буде повністю достатньо для того, щоб задовольнити свої потреби. Адже він досить простий у використанні, ви маєте регулятор потужності видачі газу, ви його провертаєте на плюс, подається газ, ви вмикаєте пальник і можете регулювати", — пояснив Максим Квасов.

Пальники
Працівники одеського екстрим магазину Максим Квасов (зліва) та Олексій Радаєв, Одеса, 21 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Бувають три основні типи пальників:

  • ті, що накручуються на балони. Їх легко використовувати з різьбовими балонами, які зазвичай мають місткість 230-450 грамів;
  • газові пальники з виносним шлангом. Балон стоїть стаціонарно окремо;
  • інтегровані системи приготування їжі. Ними найчастіше користуються туристи в походах, щоб знизити розхід газу.
Пальники
Три типи пальників на прилавку магазину, зліва направо — інтегровані, з виносним шлангом і ті, що накручуються на балон, Одеса, 21 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Також варто звернути увагу на типи газових балонів за підключенням. Їх є два: цангові та різьбові. Працівник магазину Олексій Радаєв розповів про них:

"Цангові балони найпростіше знайти в будь-якому туристичному магазині або на АЗС, вони там є в наявності. Для тих, що використовується в туризмі, найпопулярніший тип це системи кріплення зверху, або також різьбові балони. Вони бувають різних літражів від 110 грамів до 450".

Практичнішим для дому буде пристрій з виносним шлангом. Саме такий за рекомендацією обрала Олена Ліщук, яка прийшла до магазину за газовим пальником.

"Особисто я не користувалася, але я їздила у походи та там використовували подібного типу обладнання, досить швидко все готувалося, не думаю, що буде дуже складно", — розповіла жінка.

Консультанти екстрим магазину також радять звернути увагу на сублімовану їжу, яку достатньо залити окропом.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок