ЄС може визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією — Politico

ЄС може визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією — Politico

ЄС може визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією — Politico
"Вагнерівець". Фото: Twitter / Христо Грозєв

Депутати Європарламенту хочуть включити російську ПВК "Вагнер" до списку терористичних організацій. Про це повідомляє видання Politico.

Так, депутати Європарламенту надіслали відповідного листа президенту Європейської ради Шарлю Мішелю та прем'єр-міністру Чехії Петру Фіалі, чия країна цього року головує у Раді.

Депутати Європарламенту вважають, що групу слід визнати терористичною організацією через порушення "вагнерівцями" прав людини в Україні, а також їхні дії в інших країнах.

Як відомо, приватна військова кампанія також брала участь у конфліктах у Сирії, Судані, Мозамбіку та Центральноафриканській Республіці.

Що відомо

  • Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія непублічно фінансує деяких французьких лідерів думок, які поширюють неправдиві наративи і займається просуванням дезінформації в африканських країнах.
  • Як пише Reuters, Франція, колишня колоніальна держава в більшій частині Західної та Центральної Африки, має давні військові зв’язки по всій франкомовній Африці, і французькі війська були розміщені в Малі протягом десятиліття в рамках контртерористичної операції.
  • Протягом останніх років вона також змагалася за вплив з Росією, яка розгорнула ПВК "Вагнер" у кількох країнах, зокрема в ЦАР і Малі.
  • Минулого року в доповіді ООН говорилося, що російські військові інструктори та місцеві війська в Центральноафриканській Республіці застосовували надмірну силу, невибіркові вбивства, захоплення шкіл і масштабні грабунки цивільних осіб.

Читайте також

"Вагнер" вербує працівників промисловості у Бєлгородській області — Генштаб ЗСУ

Вбитий "вагнерівець" добровільно погодився вирушити до РФ під час обміну полоненими — Подоляк

Росіяни оприлюднили відео страти колишнього бійця ПВК "Вагнер"

На початок