Вбитий "вагнерівець" добровільно погодився вирушити до РФ під час обміну полоненими — Подоляк

Вбитий "вагнерівець" добровільно погодився вирушити до РФ під час обміну полоненими — Подоляк

Вбитий "вагнерівець" добровільно погодився вирушити до РФ під час обміну полоненими — Подоляк
. Коллаж: Суспільне

Колишній в'язень, боєць ПВК “Вагнера” Євген Нужин, ролик із вбивством якого з'явився в мережі, повернувся до Росії внаслідок обміну військовополоненими. Про це радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк розповів в ефірі "Дождя".

За словами Подоляка, Нужин пройшов через офіційну процедуру обміну військовополоненими. Тобто він, як пояснив Подоляк, відповідно до всіх юридичних правил підписав добровільну згоду на обмін.

“У нас дуже простий підхід. Полонений військовослужбовець може підписати добровільну відмову від обмінної процедури. І це буде у нас зафіксовано”, — сказав Подоляк.

При цьому Подоляк спростував чутки, що Нужина обміняли на 20 українських військовополонених. За його словами, обмін проходив за правилом пакет на пакет. Подоляк сказав, що Україна отримала 47 своїх військовослужбовців, Росія — “якусь кількість” своїх.

За словами Подоляка, засновник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин міг використати Нужина у своїх пропагандистських цілях, влаштувавши показову кару військового.

Що відомо

Російські Telegram-канали оприлюднили відеозапис, на якому, як стверджується, зафільмований допит та подальше вбивство колишнього бійця приватної військової компанії "Вагнер", який був завербований в одній із російських колоній та згодом здався у полон Силам оборони України.

Відеозапис з’явився 12 листопада на одному з каналів, ймовірно, пов’язаному з "вагнерівцями". На ньому чоловік на ім’я Євген Нужин каже, що вирушив на фронт, щоб перейти на бік України та воювати проти російських військ. Він стверджує, що був у Києві, однак його викрали невідомі та привезли до підвалу.

"4 вересня здійснив свій план переходу на бік України. 11 листопада 2022 року перебував на вулиці Києва, де дістав удар по голові, в результаті чого втратив свідомість. Прийшов до тями в цьому підвалі, де мені повідомили, що мене судитимуть", — каже він.

Після цього людина, яка перебуває за кадром, завдає Нужину удар кувалдою по голові. Згодом його добивають ще одним ударом.

Читайте також

Найбільший удар РФ по енергоінфраструктурі України, російська ракета в Польщі. 266 день війни. Онлайн

На початок