22 листопада, рівно через місяць після ракетного удару російських військ по об’єкту енергетичної інфраструктури у Луцьку, в одному з пошкоджених будинків почали відновлювати дах, – розповів Суспільному власник хати В'ячеслав Лимарь.
Загалом внаслідок ракетної атаки 22 жовтня у Луцьку були пошкоджені 12 будинків. Дім В'ячеслава Лимаря зазнав найбільших руйнувань, у нього влучила частина ракети.

Одразу після обстрілу та ліквідації пожежі дах будинку тимчасово застелили брезентом, щоб захиститись від дощів.

"Мені зараз найголовніше – щоб зараз накрили дах і вікна вставити, а далі будемо по ходу дій бачити, що там – чи своїми силами, чи не своїми. В принципі, можна було і швидше. Так вже як вийшло", – каже власник будинку. Додає: гроші на відновлення виділила міська рада. Яку суму – не знає. Підрядник привіз шифер і робітників.
Обійстя Орисі та Миколи Жуковських – неподалік від місця влучання. Через вибухову хвилю стіна дерев’яної хати відійшла на 15 сантиметрів. Власниця каже: закріпили і відновили її самостійно, бо жити в аварійній будівлі було страшно.

"Поміняли, самі купили бойлера, умивальника, кабінку душову відремонтували, бо все ж було розбите. Робили за свої гроші. Я казала: я не хочу вже нічого, тільки б вже більше на мене нічого не летіло. Подавали заявку, все, нічого", – розповіла Орися Жуковська.

Під час обстрілу пошкоджень зазнала також територія одного з підприємств. Місця руйнувань частково відновили, на компенсацію подали документи, але на неї мало розраховують, про це телефоном Суспільному повідомив власник Ігор Гупало.

Аби була можливість працювати, орендарі заклеїли розбиті вікна плівкою.

Попередній кошторис ремонтних робіт оцінювали у мільйон 300 тисяч гривень. Скільком власникам будинків компенсують збитки або оплатять ремонтні роботи та чи вистачить на це виділених грошей – Суспільне намагалися з'ясувати у керівника міського департаменту житлово-комунального господарства Миколи Осіюка. Надати коментар він пообіцяв згодом.
Що відомо
- Зранку 22 жовтня у Луцьку пролунали три вибухи. Ракети влучили в об'єкт критичної інфраструктури. Пошкоджень зазнали 12 будинків. Один чоловік травмувався, його ушпиталили з опіками.
- До гасіння пожежі, котра виникла 22 жовтня на об’єкті енергетичної інфраструктури, залучили 25 пожежників із двох пожежно-рятувальних частин Луцька. Вогонь гасили впродовж семи годин.
- З бюджету Луцької міської ради виділили мільйон гривень на ремонт пошкоджених внаслідок ракетного удару будинків. Таке рішення 24 жовтня ухвалили на позачерговому засіданні виконкому.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.