Єврокомісія виділяє Україні 2,5 мільярда євро

Єврокомісія виділяє Україні 2,5 мільярда євро

Важливо
Єврокомісія виділяє Україні 2,5 мільярда євро
. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: AP

Європейська комісія виділяє Україні ще 2,5 мільярда євро, заявила її президентка Урсула фон дер Ляєн.

"Ми плануємо 18 мільярдів євро на 2023 рік із регулярним виділенням коштів. Для термінового ремонту та швидкого відновлення, що веде до успішної реконструкції. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", — написала вона.

Європейська комісія 9 листопада представила пропозицію про надання Україні у 2023 році пакету макрофінансової допомоги в розмірі 18 млрд євро. Він зокрема передбачає надання Києву пільгових кредитів на більш стабільній основі.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 жовтня повідомила, що Україна до кінця року отримає від ЄС 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Протягом 2023 року Євросоюз готовий виділити 18 мільярдів євро.
  • Вона додала, що для України дуже важливо мати передбачуваний і стабільний потік доходів. Йдеться від 3 до 4 мільярдів євро на місяць. І ці 3-4 мільярди євро мають бути профінансовані Європейським Союзом, американськими партнерами та фінансовими установами, додала фон дер Ляєн. Близько 1,5 млрд євро на місяць для України фінансуватиме Європейський Союз.
  • 8 листопада стало відомо, що перша виплата, передбачена пакетом макрофінансової допомоги, має надійти Україні у січні.
Читайте також: 18 млрд євро від ЄС: куди підуть гроші
На початок