18 млрд євро допомоги від ЄС: перша виплата має надійти в січні — Єврокомісія

18 млрд євро допомоги від ЄС: перша виплата має надійти в січні — Єврокомісія

18 млрд євро допомоги від ЄС: перша виплата має надійти в січні — Єврокомісія
. Віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, фото: AP

У січні 2023 року Україні має надійти перша виплата за новою програмою довгострокового фінансування Європейського Союзу, що загалом становитиме 18 мільярдів доларів.

Про це йдеться у пресрелізі на сайті Єврокомісії.

"Відповідно до нещодавнього заклику лідерів ЄС до Єврокомісії запропонувати більш структурне рішення для надання допомоги Україні, міністри погодилися продовжити розгляд пакета допомоги в розмірі до 18 мільярдів євро пільгових кредитів на 2023 рік. Ми повинні прагнути надати першу виплату в січні", – заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Він зазначив, що пропозиція щодо виділення Україні пакету фінансової допомоги буде озвучене завтра 9 листопада. Європейська комісія очікує на схвалення пакета з боку Ради ЄС та Європейського парламенту до кінця року.

"Рішення має бути прийняте швидко: 2023 рік швидко наближається, і фінансові потреби України є нагальними", — додав віцепрезидент.

Що відомо

  • Україна до кінця року отримає від ЄС 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Протягом 2023 року Євросоюз готовий виділити 18 мільярдів євро. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 жовтня. Вона додала, що для України дуже важливо мати передбачуваний і стабільний потік доходів. Йдеться від 3 до 4 мільярдів євро на місяць. І ці 3-4 мільярди євро мають бути профінансовані Європейським Союзом, американськими партнерами та фінансовими установами, додала фон дер Ляєн. Близько 1,5 млрд євро на місяць для України фінансуватиме Європейський Союз.
  • 6 листопада президентка Єврокомісії також повідомила, що цього тижня ЄС запропонує пакет фінансової підтримки для України у 2023 році.

Читайте також

18 млрд євро від ЄС: куди підуть гроші

На початок