День пам’яті та примирення у Черкасах відбудеться віртуально

День пам’яті та примирення у Черкасах відбудеться віртуально

День пам’яті та примирення у Черкасах відбудеться віртуально
.

Заспівати воєнну пісню та відвідати віртуальну акцію-вшанування пропонують черкасцям, щоб ушанувати пам’ять тих, хто захищав країну під час Другої світової війни.

У зв’язку із тим, що в Україні триває карантин через епідемію коронавірусу, у Черкасах проведення масових заходів до Дня пам’яті і примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбудеться онлайн.

Натомість у місті будуть проводитися пам’ятні онлайн-заходи. Взяти участь у них запрошують усіх охочих.

Зокрема, Черкаський міський Будинок культури ім. І. Кулика запрошує черкасців взяти участь в онлайн проекті до Дня пам’яті та примирення "Пісенна стрічка пам'яті" .

Піснями воєнних років пропонують вшанувати пам’ять наших дідів і прадідів, які захищали нашу Батьківщину 1939-1945р.р.

Що потрібно зробити

  • Заспівати одну пісню воєнних років і записати її на відео (мобільний телефон, фотоапарат з функцією запису відео або ж відеокамера);
  • Назвати прізвище та ім’я ветерана (коротенька розповідь про нього, можна письмово, або перед піснею на відео);
  • Прислати фото ветерана (якщо є);
  • Готовий відеоролик, фото та розповідь надіслати у міський Будинок культури ім. І. Кулика на електронну адресу [email protected].
  • 8 та 9 травня ваш відеоролик , фото та розповідь розмістять на сторінці фейсбук міського Будинку культури ім. І. Кулика.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей презентує віртуальну акцію-вшанування "Правнуки пам’ятають…". В акції беруть участь працівники бібліотеки, також до участі запрошують всіх охочих. У кожного з вас є можливість у фейсбуці розказати історію про близьких та рідних, які захищали нашу рідну землю в роки Другої світової війни, висловити їм повагу. До розповідей можна також додавати фотографії ветеранів.

"Зазвичай у Черкасах, як і в усій Україні, 8 та 9 травня відбуваються урочисті пам’ятні заходи. Цьогоріч піти усім містом на Пагорб слави і вклонитися пам`яті наших героїчних дідів і прадідів не вийде через карантин. Проте я закликаю висловити свою вдячність і пошану ветеранам усіма іншими доступними способами. Зокрема, це можна зробити дистанційно. Ми ніколи не забудемо про цю трагічну сторінку української історії і шануватимемо тих, кому завдячуємо своїм життям", - говорить міський голова Анатолій Бондаренко.

4 травня Інститут національної пам'яті розпочав всеукраїнську безстрокову акцію "Родинні історії війни". Кожен може поділитися родинними історіями, пов’язаними із подіями Другої світової, у соціальних мережах під хештегом #родинніісторіївійни. Також інститут заохочує школи й університети долучатися до акції та публікувати на своїх онлайн-ресурсах розповіді про випускників, які боролися з нацизмом; історії учнів, студентів, викладачів, чиїх рідних торкнулася війна.

Що відомо

  • 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Вона стала найбільш жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, які загинули під час цієї трагедії.
  • 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.
  • У світі теж відзначають День пам’яті та примирення. Радбез ООН збереться обговорити уроки Другої світової війни.
На початок