Відмовилися оперувати в Німеччині. У Львові медики видалили пухлину мозку 10-річному харків'янину

Відмовилися оперувати в Німеччині. У Львові медики видалили пухлину мозку 10-річному харків'янину

Відмовилися оперувати в Німеччині. У Львові медики видалили пухлину мозку 10-річному харків'янину
Перше ТМО Львова

У Львові медики видалили злоякісну пухлину мозку хлопчику з Харкова, якого відмовилися оперувати за кордоном. Микита бореться з онкозахворюванням пів життя, з 5 років. Про це розповіли у Першому ТМО Львова.

Мама хлопця Оксана Жирнова розповідає, Микита захворів у 2018 році. Тоді йому було 5 років.

"Дитина була в садочку. Він такий хлопчик, що і виступав на святах, готувався до Нового року. Ми йшли з садочку, Микита сказав, що двоїться в очах, похитнувся. А вдома його почало нудити. Я думала, щось не те з'їв. А як приїхали в лікарню, виявилося, що вже була велика пухлина. За тиждень, поки готували до операції, дитина стала лежача. До того він бігав постійно, а за неділю вже лежав", — каже Оксана Жирнова.

Хлопчику поставили діагноз: анапластична епендимома. Це агресивне злоякісне новоутворення, яке швидко росте. За п'ять років хлопчику провели п'ять операцій на мозку та 16 блоків агресивної хіміотерапії, проте знову стався рецидив хвороби. У Німеччині, куди приїхала родина рятуючись від війни, лікарі повідомили: пухлина неоперабельна.

"Ми зробили МРТ. У Німеччині сказали, що нічим не можуть допомогти. Стан погіршувався, Микита ставав слабкий, апетит зник, було важко ходити. Я грюкнула дверима і ми поїхали у Львів. Я сказала, поки наші лікарі не скажуть, що це неоперабельна пухлина, я не повірю ніколи. Тут взялися лікувати дитину", — каже мама хлопчика.

Оксана Жирнова разом з Микитою
Оксана Жирнова разом з Микитою. Перше ТМО Львова

Перед медиками у Львові постало складне завдання: видалити пухлину, не зачепивши важливі структури мозку та нерви.

"Складність операції полягала в тому, що з кожною наступною операцією дуже виражений спайковий процес, сильно змінена анатомія. І дуже важко зрозуміти, де пухлина, і не пошкодити важливу структуру. Адже поруч знаходиться стовбур головного мозку — ділянка, де є центр дихання, центр серцебиття та ковтання, і він міг втратити здатність дихати чи рухати кінцівками. Проте нам вдалось знайти пухлину і повністю її видалити", — каже завідувач нейрохірургічного відділення Лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова Михайло Ловга.

Після операції дитина почувається краще. За словами лікарів, у Микити є всі шанси на одужання. Попереду у хлопчика — курс хіміотерапії. Оксана Жирнова каже, будуть боротися до цілковитої перемоги над хворобою.

Читайте також

Уламок у стегні різав судинну артерію: у Львові прооперували чоловіка з Донеччини

У Львові прооперували жінку із рідкісним захворюванням — аневризмою ворітної вени

На початок