Вперше на Сумщині онкологію виявляють у близько 4,5 тисяч людей на рік – Шевченко

Вперше на Сумщині онкологію виявляють у близько 4,5 тисяч людей на рік – Шевченко

Вперше на Сумщині онкологію виявляють у близько 4,5 тисяч людей на рік – Шевченко
. УНІАН

На Сумщині показники захворюваності й смертності від онкопатологій значно вищі за всеукраїнські показники. 420,9 особи на 100 тисяч населення мають злоякісні новоутворення, тоді як в Україні ця цифра в середньому сягає показника 324,2.

Про це в ефірі "Теми" дня розповів в.о. директора КНП СОР “Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер” Володимир Шевченко.

За словами лікаря, серед причин такого антилідерства: екологія, генетика та значною мірою проблеми з діагностуванням, у тому числі – через відтік і брак кадрів на місцях.

"Наскільки я знаю, якщо говорити в проєкції реформи, то у районних лікарнях онкологи не передбачені – не проводиться оплата НСЗУ. Така ситуація є й у міських лікарнях. Якщо раніше у Сумській міській лікарні № 5 онколог був, то зараз онколога немає. Якщо ж говорити про кількість спеціалістів, то в середньому в Україні відсоток лікарів онкологів – 0,17 на 100 тисяч. У нас – 0,10 на 100 тисяч. У нас набагато менша кількість спеціалістів в області", – розповів Шевченко.

Вперше на Сумщині онкологію виявляють у близько 4,5 тисяч людей на рік – Шевченко
Різновиди онкологічних захворювань. Суспільне Суми

Щодо реформи, то, за словами Володимира Шевченка, на нинішньому етапі виникає багато проблемних питань: від інформаційних (наявності електронних документів) до питань фінансування окремих послуг або їх вибірковості:

"НСЗУ оплачує мамографію жінкам, вік яких більше 50 років. А у нас вже 12 % хворих на онкогінекологію - це жінки, яким менше 50 років. Такі ж тенденції і в інших пакетах послуг, на які ми підписуємо договори з НСЗУ", – каже Шевченко.

Читайте також: У три рази менше звернень: директор сумського онкодиспансеру про те, як на них вплинув карантин

Втім, вважає Володимир Шевченко, реформувати – необхідно. Бо, до прикладу, у попередні роки при потребі не менше 200 млн грн на рік, заклад отримував близько 40 млн грн.

За словами директора обласного онкодиспансеру, якщо реформа впроваджуватиметься за планом, то фінансування закладу у порівнянні з попередніми роками суттєво збільшиться.

Авторка – Юлія Ярошенко

Що відомо:

  • З 1 квітня в Україні запрацювала друга хвиля медичної реформи. Йдеться про перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Усього до програми медичних гарантій входить 30 пакетів послуг, зокрема 3 пакети пов’язані з наданням допомоги при COVID-19
  • Усього на Сумщині 53 заклади фінансуватимуться зі служби здоров'я.
  • У Сумській центральній районній лікарні показали, як працюю у нових умовах фінансування, що передбачені реформою вторинної ланки.
  • Директор лікарні на Сумщині оголосив голодування через відсутність грошей на зарплати.
На початок