Директор лікарні на Сумщині оголосив голодування через відсутність грошей на зарплати

Директор лікарні на Сумщині оголосив голодування через відсутність грошей на зарплати

Директор лікарні на Сумщині оголосив голодування через відсутність грошей на зарплати ТРК "Глухів"

Генеральний директор Глухівської міської лікарні Анатолій Кияшко оголосив голодування. Причина - відсутність коштів на виплату заробітної плати працівникам за квітень. Про це він розповів у відео, яке опублікував 4 травня сайт “Кур'єр - ТРК Глухів”. За його словами, грошей немає, бо лікарня не може укласти договір із Національною службою здоров'я.

"Сталася помилка в статистичних даних за 2018 рік - скільки ми пролікували, зробили операцій, проконсультували хворих. У Національну службу здоров'я пішли дані не за рік, а за квартал. Як це сталося, може, людський фактор, може, якась інша помилка когось", - говорить у відео генеральний директор Глухівської міської лікарні Анатолій Кияшко.

За словами секретаря Глухівської міської ради Юрія Бурлаки, зараз людям виплатили з грошей громади аванс за квітень.

"Сьогодні вони другу частину виплати за квітень не можуть отримати. Ми, в місцевому бюджеті, не можемо дати гроші, навіть в резервних фондах. Ми направили на протидію коронавірусу,на закупівлю обладнання і всього іншого в ту ж лікарню. Грошей вільних у нас на сьогодні немає. А НСЗУ віддасть гроші з урахуванням наших виплат за квітень. Ми, скажемо, дали в борг з місцевого бюджету лікарні на виплату авансу", - пояснив телефоном Юрій Бурлака.

Директор лікарні на Сумщині оголосив голодування через відсутність грошей на зарплатиВікіпедія

У Національній службі здоров’я розповіли: помилку лікарні врахували, 15 квітня отримали уточнені цифри, і 30 квітня - звернення з проханням внести зміни до договору про фінансування. Гроші заклад має отримати протягом тижня.

"Сьогодні або завтра буде підписана додаткова угода, і закладу буде перерахована сума, яку заклад повинен був отримати за квітень. У зв'язку з додатковою угодою, буде інша сума договору", - сказала директорка північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

На брифінгу 5 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав, що уцілому по Україні майже 990 лікарням із близько 1750, які уклали договір з НСЗУ, не вистачає грошей на свої потреби. Тому фінансування лікарень планують залишити на рівні 2019 року до 1 червня.

"Ці цифри, які комунікує сьогодні Міністерство, вони особисто в мене викликають більше запитань, особливо, коли я бачу реальну картину, що з 1679 закладів, що уклали договори з Національною службою здоров'я, 954 будуть отримувати більше, ніж за субвенцією. І такі факти в мене викликають сумнів стосовно об'єктивності прийняття рішень Міністерством. Адже цифри абсолютно різні: те, що називає міністерство сьогодні і, наприклад, з того, що є в НСЗУ ", - коментує ситуацію менеджерка медичної групи Реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчикова.

Із 1 квітня стаціонари лікарень та спеціалізовані заклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я, отримують гроші від неї, відповідно до тих пакетів медичних послуг, які узгодили зі службою. Отримання грошей у вигляді державної субвенції на оплату роботи медиків мало припинитись.

Це передбачено другим етапом медичної реформи. Вона діє за принципом “гроші ходять за пацієнтом”, тобто скільки людей пролікували, за стількох і отримали. Так, наразі, фінансуються центри первинної медико-санітарної допомоги, тобто, поліклініки.

Авторка - Лілія Христенко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди