В Україні через війну щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу — Мінекономіки

В Україні через війну щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу — Мінекономіки

В Україні через війну щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу — Мінекономіки
Чоловік тримає оголошення про ремонт швейних машин, в Києві, 15 вересня 2021 року, фото: УНІАН

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу: рівень безробіття суттєво зріс, однак проблема наразі вирішується за допомогою різних урядових програм.

Про це заявила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна на Польсько-Українському економічному форумі, йдеться на офіційному сайті Мінекономіки.

"Війна руйнує ринок праці України. Бойові дії тривають там, де було зайнято 10 мільйонів працівників. Щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу. У боях загинули сотні робітників. Через бойові дії країну покинули вже близько 7 мільйонів людей. Суттєво зріс рівень безробіття", — зазначила Бережна.

За її словами, саме тому серед ключових пріоритетів роботи уряду є стабілізація та відновлення економіки, розвиток ринку праці й повернення додому громадян України, а також створення нових робочих місць.

Читайте також: "До кінця року в нас буде близько 2,6 млн безробітних" — заступниця міністерки економіки

Заступниця міністра підкреслила, що на це спрямовано низку урядових програм, які вже запущені й успішно працюють.

Серед таких програм: доступне кредитування для бізнесу, релокація підприємств з небезпечних територій у відносно безпечні, грантова підтримка розвитку підприємництва єРобота, залучення безробітних до суспільно корисних робіт в рамках проєкт “Армія відновлення”, програми допомоги з часткового безробіття тощо.

"Ми розуміємо, що на шляху відновлення України, повернення наших людей перед нами стоять великі виклики та завдання. І сподіваємось, що міжнародні партнери підтримають нас в цьому, зокрема, й наш добрий друг Польща, в якій майже 1,5 млн українців нині перебувають за програмою тимчасово захисту", — додала Бережна.

Що відомо

  • У 2023 році уряд запровадить нові програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування деяких категорій населення, щоб активізувати ситуацію на ринку праці.
  • Раніше повідомлялося, що уряд реалізує комплексну програму з покращення ситуації на ринку праці, а безробітних будуть залучати до “Армії відновлення” країни через їхню участь у суспільно корисних роботах.
  • В Україні 19 жовтня запрацював державний портал для пошуку роботи — "Єдиний портал вакансій". Вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу.

Читайте також

Безробітні будуть залучені до "Армії відновлення" України — Мінекономіки активізує процес у регіонах

На одне робоче місце в Україні претендує 13 осіб — ЦЕС

Скорочення зарплат та робочих місць: як змінився ринок праці в умовах війни

На початок