У Луцьку організували мирну акцію на підтримку захисників та медиків Маріуполя, які знаходяться в російському полоні. Захід відбувся 20 листопада на Театральному майдані міста, – передає кореспондент Суспільного.
З квітня у полоні син та племінник лучанки Тетяни Григорчук. Як розповіла Суспільному жінка, інформації про них немає жодної, сподіваються на обмін.
"Батьки, родичі, взагалі нічого не знають. Переживаємо дуже, чекаємо з полону. Обміни почалися останнім часом. Про те, що він в Маріуполі я знала, а про те, що там бої дізнавалась тільки з телевізора. Дзвоню до нього, питаю, а він каже: в нас все тихенько, не дивись той телевізор. Він мене заспокоював", – зазначила лучанка.

Об’єднав у спільноту майже сотню сімей маріупольських медиків родич звільненої з полону медикині Андрій Кривцов. Говорить: у полон потрапили приблизно 300 медиків. Дружину його брата – Олену Кривцову – звільнили 17 жовтня, жінка на реабілітації.
"Коли Росія дала згоду написати письмо додому, то це було під наглядом, і вони мусили писати, що їх добре годують і утримують. Але на час обміну вона важила 35 кг. Були дві локації: завод Ілліча та Азовсталь. Медики були і там, і там. Вони були представлені військовим шпиталем та медиками з різних бригад. Це і медики з 36 ОМБП та інших підрозділів. Географія захисників дуже велика", – каже чоловік.

Мама полоненого військового медика Дмитра Селютіна Наталія Ніколаєва востаннє отримала від сина повідомлення 12 квітня, у якому йшлося про полон.
"Загальна кількість маріупольських полонених нікому невідома. Знаємо, що з Азовсталі виходило 2,5 тисячі воєнних, а з заводу Ілліча до 1,5 тисячі. Зібралися родини захисників Маріуполя, щоб нагадити світові, що в нас багато полонених, яких треба звідти визволяти", – додала жінка.

Актори Волинського облмуздрамтеатру підтримали акцію перформансом.

Зі слів лучанина Михайло Черніки, підтримує акцію, бо не може бути осторонь.
"Як казав колись Шевченко "Борітеся – поборете". Так само і ми: борімося, об’єднаймося і геть їх (росіян – ред.) з нашої неньки України!" – додав чоловік.

В акції, яка тривала пів години, взяли участь майже 150 людей: сім’ї полонених, лучани та переселенці, – сказав поліцейський Василь Климюк.
Що відомо
- Асоціація захисників Маріуполя розпочала флешмоб на підтримку захисників "Азовсталі" та закликала долучитись всіх, кому небайдужа доля полонених українських бійців. 700 воїнів окремого загону спеціального призначення "Азов" перебувають у російському полоні.
- Завдяки обміну полоненими З листопада з російського полону звільнили 107 воїнів, 74 з них захищали “Азовсталь”. Деякі добровольцями летіли вертольотом у Маріуполь, щоб рятувати життя і воювати за місто.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.