Ватикан може стати посередником між Україною та РФ — Папа Франциск

Ватикан може стати посередником між Україною та РФ — Папа Франциск

Ватикан може стати посередником між Україною та РФ — Папа Франциск
. Папа Римьский Франциск під час щотижневої аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані, Фото: AP

Папа Франциск заявив, що Ватикан готовий зробити все можливе, щоб виступити посередником і покласти край конфлікту між Росією та Україною. Про це він заявив в інтерв'ю La Stampa.

"Святий Престол готовий зробити все можливе для посередництва та припинення конфлікту в Україні", — сказав понтифік.

На запитання, чи вірить він у можливість примирення Москви та Києва, Папа закликав усіх не здаватись у цьому питанні.

"Але кожен має присвятити себе демілітаризації сердець, починаючи зі свого власного, а потім знешкоджуючи, обеззброюючи насильство. Ми всі маємо бути пацифістами. Бажати миру, а не просто перемир'я, яке може служити лише для переозброєння. Справжній мир, який є плодом діалогу", — сказав він.

Папа Римський Франциск у середу, 16 листопада, засудив останню хвилю ракетних атак на Україну. Понтифік закликав до припинення вогню, щоб запобігти ризику ескалації, і попросив Бога “поспішити” припинити війну.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Санкції G7: Прем'єр Японії розповів подробиці обмеження цін на нафту з Росії

Обмеження цін на нафту РФ: ЄС затвердив 8-й пакет санкцій проти Росії

На початок