У Миколаєві судять чоловіка за розповсюдження інформації про захисників України

У Миколаєві судять чоловіка за розповсюдження інформації про захисників України

У Миколаєві судять чоловіка за розповсюдження інформації про захисників України
Зала судових засідань Центрального районного суду міста Миколаєва. 17 листопада 2022 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

У Центральному районному суді міста Миколаєва розглядали справу місцевого жителя, якого обвинувачуютьЧастина третя статті 114 прим 2 "Несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення зброї та бойових припасів в Україну, переміщення або розміщення Збройних Сил України" Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років. у несанкціонованому розповсюдженні інформації про українських захисників в умовах воєнного стану.

Сторони обмінялись клопотаннями, повідомили кореспонденти Суспільного з залу засідань.

Обвинувачений перебуває у Миколаївському слідчому ізоляторі та бере участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції.

Адвокат Валентин Балабан звернувся з клопотанням щодо отримання додаткової інформації щодо військових об'єктів про які повідомляв його підзахисний.

"Витребувати від Міністерства вооруженной служби України (Міністерства Оборони – ред.) роз’яснення про методику, по якій поширена інформація дає можливість провести ідентифікацію місцевості, географічних координат та розташування об'єкта, розташування збройних сил, які можуть бути вражені ворогом", — сказав Валентин Балабан.

Прокурор Денис Телечкан, наголосив на секретності даних, що запитує адвокат.

"Ті відомості, витребовування яких просить захисник, вони є державною таємницею. Ми не з’ясовували чи у всіх є допуск до державної таємниці. Тому за відсутності такої інформації я вважаю, що клопотання не може бути задоволене", — сказав прокурор.

Денис Телечкан звернувся із клопотанням щодо виклику до суду свідків — керівників закладів, які були обстріляні російськими військовими.

Обидві сторони пропонували подальший розгляд справи здійснювати у закритому судовому процесі, щоб не відбулося розголосу інформації, що становить державну таємницю.

В ухвалі суддя Володимир Алєйніков продовжив строк тримання обвинуваченого під вартою на два місяці. Він може вийти під заставу в 700 тисяч гривень з зобов’язанням не залишати Миколаїв та носити електронний браслет.

Щодо клопотань сторін про виклик свідків та витребування інформації суддя сторонам відмовив.

Наступного разу провадження мають розглянути у відкритому судовому засіданні 15 грудня.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок