"Світло приходить з Тиші": виставку львівської художниці відкрили в Тернополі

"Світло приходить з Тиші": виставку львівської художниці відкрили в Тернополі

"Світло приходить з Тиші": виставку львівської художниці відкрили в Тернополі

У тернопільській артгалереї "Бункермуз" відкрили виставку картин львів'янки Олени Каїнської. Це перша персональна виставка художниці. Про це Суспільному розповів артдиректор галереї Ярослав Качмарський.

За його словами, виставка складається з 14 полотен.

Олена Каїнська розповіла, чому назвала виставку "Світло приходить з Тиші":

"Я вірю в те, що люди можуть випромінювати світло, це відбувається тоді, коли людина почуває себе добре, коли людина здорова, щаслива, коли людина реалізована у житті, вона починає так іскритися. У неї горять очі. І в цей стан світла дуже важко знайти насправді. Бо життя складне, дуже багато проблем, стресів. Відволікаючих факторів. Вони розривають на шматки. І ми забуваємо про внутрішнє світло. Але ми можемо його нащупати, віднайти, коли ми занурюємося у тишу".

За словами Олени Каїнської, над виставковими роботами вона працювала протягом п’яти років. Малює акрилом. Одна із картин називається "Прозорце". У перекладі з болгарської це означає "вікно". Вона написала її у мистецькій резиденції наймолодшого Героя Небесної сотні із Тернопільщини Назара Войтовича:

"Я хотіла цією картиною перенести біль втрати цієї неймовірної людини для нашої країни у площину того, що своїм геройським вчинком він перейшов у якийсь інший світ, кращий світ. Як наприклад, у скандинавській міфології світ, у якому живуть герої, там великі гори, сині ріки".

Олена Каїнська народилася у Львові. Закінчила Львівський політехнічний університет. Малювати почала у 2012 році. Брала участь у понад 10 спільних виставках.

У тернопільській артгалереї "Бункермуз" виставка діятиме до 24 грудня.

Вибір редакції

На початок