У Конгресі США просять розвідку оцінити збитки від зберігання Трампом секретних документів

У Конгресі США просять розвідку оцінити збитки від зберігання Трампом секретних документів

У Конгресі США просять розвідку оцінити збитки від зберігання Трампом секретних документів
Фото: AP

Конгресмени-демократи Керолін Мелоні та Адам Шифф звернулися до директора Національної розвідки США Евріл Гейнс із закликом оцінити збитки для національної безпеки від зберігання Дональдом Трампом секретних документів у своєму маєтку. Про це повідомляє Politico.

"Поведінка колишнього президента Трампа потенційно поставила нашу національну безпеку під серйозну загрозу. Це питання вимагає детального аналізу на додаток до розслідування з боку правоохоронних органів", — йдеться в листі представників Конгресу США.

Вони попросили якнайшвидше провести секретний брифінг щодо розслідування.

Видання зазначає, що свого листа законодавці надіслали через день після того, як незапечатаний ордер на обшук показав, що ФБР веде розслідування щодо колишнього президента Дональда Трампа у справі про перешкоджання правосуддю та потенційного порушення "Закону про шпигунство".

"Квитанція, що супроводжує ордер на обшук, показала, що Трамп мав документи в Мар-а-Лаго з позначкою «TS/SCI», що вказує на один із найвищих рівнів урядової секретності", — пише Politico.

Що відомо

  • 8 серпня співробітники ФБР провели обшук в будинку експрезидента США Дональда Трампа, в резиденції Мар-а-Лаго у Флориді. На момент слідчих дій Трамп перебував у Нью-Йорку. У соцмережі експрезидент повідомив, що правоохоронці зламали його сейф. Причини обшуків експрезидент США не назвав.
  • За інформацією CNN, Міністерство юстиції США має два відомі активні розслідування, пов'язані з колишнім президентом, одне про спробу скасувати президентські вибори 2020 року та 6 січня 2021 року, а інше пов'язане з поводження з президентськими документами, включаючи секретні документи, які могли бути туди доставлені.
  • За даними ЗМІ, обшуки у Флориді були пов'язані з пошуком секретних документів щодо ядерної зброї.
  • За інформацією The Wall Street Journal, під час обшуків у маєтку колишнього президента США Дональда Трампа ФБР виявило 11 комплектів секретних документів.

Читайте також

Трамп у вересні може оголосити про участь у президентських виборах — ЗМІ

Трамп заявив, що молиться за українців і натякнув на участь у майбутніх виборах

Трамп "брехав" про фальсифікації на виборах 2020 року — Сенат США

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок