На Тернопільщині має бути 43 пункти ЗНО. Місце тестування деякі абітурієнти можуть змінити

На Тернопільщині має бути 43 пункти ЗНО. Місце тестування деякі абітурієнти можуть змінити

На Тернопільщині має бути 43 пункти ЗНО. Місце тестування деякі абітурієнти можуть змінити оригінальне

Відсьогодні до 18-го травня деякі абітурієнти, які зареєструвалися для участі в ЗНО, можуть змінити місце складання тестів. Таке нововведення передбачили через карантин. В області має бути 43 пункти тестування. Про це повідомив відповідальний за ЗНО в області Юрій Шайнюк.

Якщо учасник ЗНО-2020 навчався, наприклад, в Тернопільському коледжі, але проживає в іншій області, він може складати тестування за місцем проживання, - каже Юрій Шайнюк. Також місце складання ЗНО можуть змінити ті абітурієнти, які проживають на відстані понад 150 кілометрів від пункту тестування.

Юрій Шайнюк розповів, що потрібно для того, щоб змінити місце складання тестів:

"Для цього потрібно керівнику закладу освіти сконтактувати з тією дитиною, ну і підтвердити, що вона буде складати тестування на своїй території, де вона проживає зараз. Що для цього потрібно? Треба на сайті Українського центру оцінювання якості освіти зайти на сторінку "Керівнику закладу освіти", там є спеціальна така рубрика. Ну, зайти не можна будь-кому, оскільки вхід здійснюється за логіном. Керівники закладів освіти мають ці логіни та паролі і вони можуть цією сторінкою користуватися. На цій сторінці вказано алгоритм внесення цих змін. Керівнику закладу освіти потрібно завантажити зразок клопотання. У цьому клопотанні вказати повну назву закладу освіти, вказати прізвище, ім’я та по-батькові та домашню адресу цих дітей, яким потрібно внести зміни. І відсканувати це клопотання та відправити на вказану адресу Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти".

Регіональний центр внесе зміни до бази даних тих чи інших учасників, і вже в запрошенні на тестування в абітурієнтів буде вказано пункти тестування за місцем їхнього проживання.

Начальниця обласного управління освіти і науки Ольга Хома розповіла, ЗНО розпочнеться 25 червня:

"Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 25 червня. Думаю, що уже змін не буде, навчальний рік має закінчитися до кінця травня, і процес ЗНО розпочнеться вчасно. Хочу ще один момент наголосити, що на початку червня відбудеться пробне ЗНО і до 15 червня учні 9 класів обов’язково отримають свої свідоцтва"

Як повідомив відповідальний за ЗНО на Тернопільщині Юрій Шайнюк, попередньо в області має бути 43 пункти тестування. Їх також розмістять в містах обласного значення. Зараз центр оцінювання якості освіти має затвердити список цих пунктів, а також розробити рекомендації щодо карантинних норм під час складання ЗНО, - каже Юрій Шайнюк.

За його словами, цьогоріч найбільше абітурієнтів зареєструвалися на ЗНО з української мови та літератури – його складатимуть 10 тисяч 232 учасники, найменше зареєструвалися для складання іспанської мови – це 3 учасники.

Навчальний рік для школярів Тернопільщини завершиться дистанційно. Про це повідомила начальниця обласного управління освіти і науки Ольга Хома. За її словами, таке рішення уряд прийняв учора, продовживши карантин у школах до 22 травня. Ольга Хома розповіла як виставлятимуть підсумкові оцінки учням шкіл:

"Що рекомендує міністерство освіти на сьогоднішній час? Оцінювання і виставлення оцінок за рік за оцінками, які дитина отримувала під час навчання в закладі освіти. Хочу зазначити, якщо дитина не брала участі в дистанційному навчанні з поважних причин, оцінювання семестрове має бути на користь дитини. Якщо дитина брала участь у дистанційному навчанні, педагогічний працівник оцінював, тобто давав якісь самостійні, контрольні роботи, враховуються як поточні оцінки під час навчального процесу в навчальному закладі, так і оцінки, які учень отримав під час дистанційного навчання".

Цьогоріч міністерство освіти і науки скасувало державну підсумкову атестацію для учнів 4-х та 9-х класів.

Що відомо:

  • МОН дозволило змінити місце складання ЗНО. Хто і як може це зробити.
  • Міністерство освіти планує провести цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання в умовах карантину без зміни формату, проте з дотриманням соціального дистанціювання та використанням засобів індивідуального захисту.
  • Цьогоріч основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня.
  • Міністерство освіти і науки України пропонує не проводити цьогоріч останні дзвоники та випускні з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.
  • Цьогоріч скасовано проведення державної підсумкової атестації (ДПА) для учнів 4 і 9 класів, а пробне та основне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проведуть пізніше.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди