РФ погодиться на продовження зернової угоди — Bloomberg

РФ погодиться на продовження зернової угоди — Bloomberg

РФ погодиться на продовження зернової угоди — Bloomberg
. Фото: АМПУ

Російська Федерація, швидше за все, дозволить продовжити угоду про експорт українського зерна після закінчення терміну її дії 19 листопада. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на чотири поінформовані джерела.

Співрозмовники агентства не уточнили, чи буде Росія висувати нові умови в обмін на продовження.

Речник координаційного центру, який керує угодою зі Стамбула, сказав, що зараз немає нічого для підтвердження чи оголошення. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія оприлюднить своє рішення "вчасно".

В ООН повідомили, що відповідно до угоди з України експортували 10 млн тонн зерна та інших харчових продуктів і це допомогло запобігти глобальній продовольчій кризі.

Раніше на переговорах з офіційними особами ООН у Женеві Росія знову вимагала безперешкодного доступу до світових ринків для експорту продовольства та добрив. Представники РФ заявили, що відвантаження українського зерна та "нормалізація" експорту власної сільгосппродукції з Росії є складовими частинами єдиного пакета заходів щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
На початок