На Полтавщині планують зменшити кількість добровольчих формувань

На Полтавщині планують зменшити кількість добровольчих формувань

На Полтавщині планують зменшити кількість добровольчих формувань
Ілюстративне фото. Тренування добровольчого батальйону "Легіон" . фото: Суспільне Полтава

Із 72 добровольчих формувань територіальних громад на Полтавщині планують зробити чотири. Про це 14 листопада під час апаратної наради повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

За його словами, в Україні загалом має лишитися до 107 добровольчих формувань тергромад.

"На минулому тижні ми отримали наказ щодо скорочення ДФТГ (добровольчі формування територіальних громад – ред.) із 72, які були у нас засновані, створені на території Полтавської області, до чотирьох. Відповідно до районного принципу. Тобто ці ДФТГ об’єднуються", – говорить Дмитро Лунін.

Відтак по одному формуванню має лишитися у Миргородському, Лубенському, Кременчуцькому та Полтавському районах. Як розповів Лунін, решту ДФТГ у регіоні не розформовують, а створюватимуть відокремлені підрозділи.

"Ми на минулому тижні в п’ятницю (11 листопада – ред.) проводили нараду з генералом Нестеренком (командувач оперативно-тактичного угруповання "Суми" Олександр Нестеренко – ред.) з цього питання, з керівництвом бригади 116-ї (бригада тероборони на Полтавщині – ред.). На цьому тижні голови громад повинні провести нараду взаємодії з командиром батальйону відповідно до району, начальником районної військової адміністрації, командиром ДФТГ та головою громади щодо подальшого існування, взаємодії, фінансування ті інших питань", – каже начальник ОВА.

Що відомо

  • На Полтавщині бригади тероборони складаютьсяіз управління бригадою, а також п’яти батальйонів – по одному в кожному районі. Вступити до підрозділів територіальної оборони можна від 18 років. Протягом усього часу у них служать військові, а під час надзвичайної ситуації – резервісти, тобто люди, які уклали контракт зі Збройними силами. Закон України «Про основи національного спротиву» набув чинності 1 січня цього року.

Читайте також

"Кожен із нас по два магазини вистріляв": бійці ТрО розповіли, як збивали дрони-камікадзе на Полтавщині

На початок