Гітару Пола Маккартні продали на аукціоні, щоб передати кошти на підтримку України

Гітару Пола Маккартні продали на аукціоні, щоб передати кошти на підтримку України

Гітару Пола Маккартні продали на аукціоні, щоб передати кошти на підтримку України
Фото: gibsonguitar/Instagram

На аукціоні в Нью-Йорку продали гітари Gibson, пофарбовані у кольори українського прапора. Зібрані кошти підуть на гуманітарну допомогу постраждалим від агресії РФ українцям. Про це повідомили на сторінці аукціону Julien's Auctions у Twitter 13 листопада.

Під час заходу з молотка пішли 6 гітар Gibson, пофарбовані в кольори прапора України. Одним з інструментів володів співзасновник гурту Beatles Пол Маккартні.

За даними аукціонного дому, продаж інструмента, з яким Маккартні виступив улітку, приніс майже 77 тисяч доларів (це майже 2,8 мільйона гривень). Гітара англо-американського музиканта Слеша (справжнє імʼя Сол Гадсон) пішла з молотка за 31 тисячу доларів (трохи більше ніж 1,2 мільйона гривень), а інструмент мексиканського попрок-гурту Maná — продали за понад 11 тисяч доларів (майже 500 тисяч гривень).

"Рідне місто, місто Херсон": добірка пісень від Суспільне Культура

Про виготовлення гітар та бажання розіграти їх, щоб допомогти Україні, у Gibson повідомляли ще у вересні. Отримані кошти передадуть на гуманітарну допомогу, зокрема британському фонду Disasters Emergency Committee, який допомагає людям, що постраждали від катастроф та гуманітарних криз у всьому світі. Гроші також підуть на відновлення музичних програм в Україні по завершенню війни.

Музикант Пол Маккартні підтримував Україну і до цього. Ще у лютому на його сторінці у Twitter з’явився допис, де співак згадує візит до України. На світлині він теж тримає прапор України, але на Майдані Незалежності.

"Згадуємо, як грали для наших друзів в Україні на Майдані Незалежності у 2008 році, і думаємо про них у цей тяжкий час. Ми посилаємо свою любов і підтримку", — написав він.

А на концерті в Спокані (штат Вашингтон), 79-річний співак виніс на сцену український прапор наприкінці виступу, а пізніше — зʼявився з ним "Гластонбері" у Британії.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок