Російські військові, які розташувались на окупованій частині Херсонської області, відтепер не матимуть логістичних складнощів із доставлянням боєприпасів, що дозволить їм легше вести протиповітряну оборону.
Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповів речник командування Повітряних Сил ЗСУ
"Херсон де-факто стає прифронтовим містом. Це дещо ускладнить завдання для нашої авіації. Тепер ріка є лінією бойового зіткнення. Коли раніше боєприпасам ворога для засобів ППО важче було добиратися на правий берег, то тепер це полегшить їм завдання", — зазначив він.
На думку Юрія Ігната, російські військові будуть укріплюватися на лівому березі Дніпра та посилювати засоби ППО.
"Тому нам треба до цього готуватися і враховувати ці речі. Будуть і артилерійські дуелі, і війна дронів", — додав посадовець.
За його словами, РФ може влаштувати черговий масований обстріл України будь-якого дня.
"Щодо інформації (що Росія готує масований удар на 15-16 листопада — ред.) — будь-коли може статися цей обстріл. Бачимо, що в Чорному морі вже з’являються носії ракет "Калібр", які противник мусить накопичити, виготовити на своїх заводах — не може перетнути критичну масу, вистрілити все зразу. Тож, очікувати треба всього, готуватися треба до всього. І Повітряні сили це роблять", — наголосив Ігнат.
Військовий зауважив, що російська авіація постійно перебуває в небі.
"Десятки літаків цілодобово можуть літати, патрулювати і в районі Чорного моря, і на півночі, і на сході. Ціль вильотів, які є небезпечними, — це, коли злітає стратегічна авіація з району Астрахані — це перше. Другий момент — коли бомбардувальники ТУ-22М3 з ракетами Х-22, 600 км дальності. І МіГ-31К, який носить "Кинжал". "Кинжал" може долетіти в будь-яку точку України, засобів немає ефективних проти цієї зброї. Тому, коли такі літаки злітають, а сьогодні тривоги пов’язані саме з цим, однозначно буде сигнал повітряної тривоги, щоб люди могли йти в укриття", — пояснив речник Повітряних сил.
Юрій Ігнат також назвав ракети С-300 "зброєю тероризму", оскільки росіяни використовують її у прифронтових містах для атаки Харківщини, Запорізької, Миколаївської областей.
"Застосовують її з доволі великих відстаней, що унеможливлює якусь точність. Чим далі С-300 запускають по наземних цілях — а зенітна ракета призначена для збиття літаків — тим більша неточність. Тож, і влучають у житлові будинки. Ця ракета здатна знести панельний будинок. Ці ракети вони тисячами мають на своїх складах", — зазначив посадовець.
За словами військового, при цьому Україна не має інформації про нове замовлення Росією гіперзвукових ракет.
Про гіперзвукові ракети "Циркон" (щодо того, що МО РФ начебто замовило у промисловості додаткову партію — ред.) — немає інформації. Підтвердити ми не можемо. Більше інформації наше ГУР, можливо, може розповісти. Думаю, і західні розвідки, можливо, нам розкажуть про це найближчим часом", — підсумував Юрій Ігнат.
Читайте також
Прапори, обійми та сльози. Як херсонці святкують свободу і зустрічають українських військових
Україна відновлює нормальне життя у 226 населених пунктах Херсонщини — Зеленський