Україна відновлює нормальне життя у 226 населених пунктах Херсонщини — Зеленський

Україна відновлює нормальне життя у 226 населених пунктах Херсонщини — Зеленський

Україна відновлює нормальне життя у 226 населених пунктах Херсонщини — Зеленський
Володимир Зеленський, фото: ОПУ

Українські правоохоронці та фахівці працюють над відновленням інфраструктури та порядку у 226 деокупованих населених пунктах Херсонської області, при цьому в регіоні зберігається небезпека через замінування, диверсантів та російських військових і найманців, які не встигли втекти з регіону.

Про це під час відеозвернення 13 листопада заявив президент Володимир Зеленський.

Гарант розповів, що на Херсонщині буде забезпечена стабілізація та відновлення правопорядку у 226 населених пунктах, на яких мешкає понад 100 тисяч місцевих жителів.

"Повертаємо зв’язок, інтернет, телебачення. Робимо все, щоб якнайшвидше відновити нормальні технічні можливості для постачання електрики й води. Повернемо транспортне сполучення й пошту. Повернемо швидку допомогу і нормальну медицину. Звичайно, вже починається відновлення роботи органів влади, поліції, деяких приватних компаній. І я дякую бізнесу, який серед перших бере участь у поверненні нормального життя", — сказав Зеленський.

Водночас він нагадав, що ситуація у Херсонській області все ще дуже небезпечна.

"Передусім це міни. На жаль, загинув один із наших саперів, ще четверо зазнали поранень, проводячи розмінування. Прошу всіх херсонців бути дуже обережними й негайно повідомляти рятувальникам про всі небезпечні предмети", — підкреслив він.

Окрім того, триває затримання російських солдатів і найманців, яких командування РФ кинуло на цій території, та знешкодження диверсантів.

"Слідчими вже задокументовано понад 400 російських воєнних злочинів, виявляються тіла вбитих — і цивільних, і військових. На Херсонщині російська армія лишила по собі такі ж звірства, як і в інших регіонах нашої країни, куди змогла зайти. Знайдемо й притягнемо до відповідальності кожного вбивцю. Без сумнівів", — наголосив політик.

"Бої на Донеччині – такі ж інтенсивні, як і в попередні дні. Рівень російських атак не знижується. Рівень стійкості й хоробрості наших бійців – найвищий. Не даємо прорвати нашу оборону. Я дякую за це кожному нашому воїну!", — зауважив президент.

За його словами, протягом доби під ракетними, авіаційними та артилерійськими ударами росіян опинились території пʼяти областей України — Сумщини, Харківщини, Запорізької області, Луганщини й Донеччини.

"Робимо все, щоб ворог відчував наші відповіді. Відчував їх по максимуму. По всій лінії фронту забезпечуємо знищення ворожих ланцюжків постачання, складів із боєприпасами, ворожих штабів. Маємо щодня зменшувати потенціал окупантів — без вихідних! Це зберігає життя нашим людям", — наголосив гарант.

Він нагадав, що на майбутню перемогу України щоденно працюють тисячі людей.

"На фронті — без вихідних. Рятувальники й сапери — без вихідних. Лікарі, які допомагають пораненим, — без вихідних. Лікарі, які допомагають нашим дітям, — теж без вихідних. Українські електрики, які борються з іранськими дронами, не мають відпочинку. Всі наші транспортники... Водії вантажівок, які забезпечують і оборону, і тил. "Укрзалізниця" та всі державні компанії. Бізнес, який допомагає. Волонтери, без яких неможливо. Військові підприємства, які ремонтують і будують техніку. Дипломати, які працюють майже цілодобово вже 263-й день... А ще — зв’язківці, сили безпеки… Сотні й сотні інших сфер і галузей, тисячі організацій і підприємств, мільйони людей", — зауважив політик.

Володимир Зеленський додав, що наступного тижня Україна візьме участь у саміті G20 на індонезійському острові Балі.

"Вже дуже активно готуємося до важливого тижня для України — дипломатичного тижня. Відбудеться саміт "Групи двадцяти" в Індонезії, і наша позиція буде представлена. Дуже змістовно. Ми дамо відповіді на багато питань, які звучать зараз. Публічні відповіді. Щоб їх чули всі наші люди, всі наші партнери, кожен і кожна, хто нас підтримує. Уже у вівторок – моє звернення", — сказав президент.

Читайте також

Українська влада повертається на Херсонщину, Росія домовляється з Іраном про балістичні ракети. 263 день війни. Онлайн

Прапори, обійми та сльози. Як херсонці святкують свободу і зустрічають українських військових

На початок