Зима уповільнить військові наступальні дії з обох сторін — The New York Times

Зима уповільнить військові наступальні дії з обох сторін — The New York Times

ЗМІ
Зима уповільнить військові наступальні дії з обох сторін — The New York Times
Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Високопосадовці адміністрації президента США Джо Байдена заявляють, що військові операції Росії в Україні будуть у глухому куті до наступного року. Успіхи України перекреслили сподівання Москви захопити території в районах, які Володимир Путін намагався представити як історичну частину Росії. Про це пише видання The New York Times.

Хоча співрозмовники видання заявляють, що Москва, ймовірно, продовжить атакувати українські війська, бази, інфраструктуру та електромережі, очікується, що зима призведе до уповільнення військових наступальних дій з обох сторін.

“Зимова пауза могла би тривати до півроку. Наприкінці листопада дощ і м’який ґрунт сповільнять рух обох армій. Потім, коли температура впаде і земля замерзне, танкам і вантажівкам буде легше рухатися. Але ймовірність сильних снігопадів і ще холоднішої погоди може ускладнити для погано оснащеної російської армії початок будь-якого нового наступу”, — йдеться у матеріалі.

11 листопада Кремль оголосив, що його війська вийшли зі стратегічного міста Херсон на півдні України й передислокувалися за річку Дніпро. Американські офіційні особи вважають, що це рішення Росії частково ґрунтувалося на занепокоєнні, що її солдати будуть загнані в глухий кут і відрізані від постачання з настанням зими, пише видання.

Після вимушеної погодними умовами паузи у великих військових пересуваннях війна увійде в нову фазу. Росія, ймовірно, посилить свої атаки на інфраструктуру, щоб тероризувати українців, вважають американські чиновники. А Україна може активізувати приховану кампанію, покликану показати, що вона може завдати удару у відповідь навіть на російській землі, вважають аналітики.

Читайте також

Українська влада повертається на Херсонщину, Росія домовляється з Іраном про балістичні ракети. 263 день війни. Онлайн

Окупанти облаштовують оборонні рубежі на лівому березі Дніпра — Генштаб

У РФ відбувся ідеологічний розкол через відступ із Херсона — ISW

Україна звільнить Мелітополь і Маріуполь до січня, потім візьметься за Крим — Ходжес

На початок