З львівського госпіталю виписали жінку, якій вперше в Україні провели аутотрансплантацію серця

З львівського госпіталю виписали жінку, якій вперше в Україні провели аутотрансплантацію серця

З львівського госпіталю виписали жінку, якій вперше в Україні провели аутотрансплантацію серця Володимир Мороз

Пацієнтку, якій зробили операцію на серці, виписали з лікарні. Мешканці Тернопільщини у Львівському військовому госпіталі вперше в Україні провели аутотрансплантацію серця.

«Почуваюсь я набагато краще, чим було до операції. Вже зовсім не те, що було - я вже живу», - каже прооперована Галина Красницька.

Галину Красницьку із лікарні забрала донька.

«Другий день народження. Лікарі подарували ще шанс на життя. Словами важко сказати, вдячність висловити. Завдячуємо їм життям», - каже донька Галини Красницької Наталя Прокоп’юк.

Пацієнтку з Тернопільщини прооперували 6 квітня.

«Пройшло чотири тижні після операції. Пацієнтка навіть виглядає по-іншому. Говорить без задишки. Ходить, рухається, є добрий апетит. Пацієнтка вертається до нормального життя. Це була ревматична хвороба серця з критичним ураження двох клапанів серця: мітрального і аортального. І як уже додаткове ускладнення розширилося ліве передсердя пацієнтки», - розповідає кардіохірург Володимир Мороз.

Жінці провели аутотрансплантацію серця з редукцією передсердя та заміною клапанів. Операція тривала сім з половиною годин.

«Ці операції в Україні до цього часу не проводилися. В нашому центрі це вдалося зробити вперше. Якщо брати в загальносвітовому масштабі, теж надзвичайно рідкісні операції. Тому що рідкісна патологія», - каже начальник відділення серцево-судинної хірургії В’ячеслав Зінченко.

Кардіохірург Володимир Мороз, який проводив операцію, каже, що попереду у пацієнтки період реабілітації.

«Я думаю, тижні 3-4 вона ще буде відновлюватися інтенсивно. В подальшому вона повинна повернутися до нормального життя відповідно до свого віку. Вона, до речі, ще молода жінка, їй 65 років. Вона мусить бути активною, робити все, що їй подобається», - говорить кардіохірург Володимир Мороз.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди