"Сьогодні – історичний день" — Зеленський прокоментував повернення Херсона

"Сьогодні – історичний день" — Зеленський прокоментував повернення Херсона

Важливо
"Сьогодні – історичний день" — Зеленський прокоментував повернення Херсона
Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Станом на вечір 11 листопада у Херсоні перебувають українські спеціальні підрозділи. Невдовзі у місто почнуть заходити решта українських оборонців, які зараз — на підступах до міста. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив у своєму вечірньому зверненні 11 листопада.

“Сьогодні – історичний день. Ми повертаємо південь нашої країни, повертаємо Херсон. Станом на зараз наші оборонці — на підступах до міста. Залишається ще зовсім трохи — і починаємо заходити. Але спеціальні підрозділи вже у місті. Херсонці чекали. Ніколи не відмовлялись від України. Надія на Україну завжди виправдовується — і Україна завжди повертає своє”, — сказав Зеленський.

І навіть коли ще місто не повністю очищене від присутності окупантів, самі херсонці вже прибирають із вулиць і будівель російську символіку та будь-які сліди перебування окупантів у Херсоні, додав президент.

“Так само було й в усіх інших містах, звільнених нашими захисниками. Так само буде і в тих містах, які ще очікують на наше повернення. Україна прийде до всіх своїх людей. Завдяки нашій міцності на полі бою та в дипломатії ми відновимо територіальну цілісність нашої держави”, — сказав Зеленський.

Він подякував кожному воїну й кожному підрозділу сил оборони, які забезпечують зараз проведення цієї наступальної операції на півдні.

“Абсолютно кожному – від рядових до генералів. Збройні Сили, розвідка, Служба безпеки України, Нацгвардія — усі, хто наближав сьогоднішній день для Херсонщини. Усі прізвища героїв ми назвемо скоро. А їх іще скоріше чекають нагороди”, — додав Зеленський.

За словами президента, невдовзі після того, як українські Сили оборони вийдуть на визначені рубежі, у Херсоні почнуться стабілізаційні заходи, як це було всюди.

“Ми послідовно знешкоджуємо небезпеки. Перше – міни. Окупанти залишили дуже багато мін і вибухівки, зокрема на життєво важливих обʼєктах. Будемо очищувати”, — зазначив Зеленський.

Він додав, що зараз, коли розмінування ще не почалося, не може бути забезпечений доступ представників ЗМІ в Херсон. Треба розмінувати базові комунікації, перевірити основні об’єкти.

“Будемо повертати всі умови нормального життя – настільки, наскільки це можливо. Одразу за оборонцями йдуть поліцейські, сапери, рятувальники, енергетики. Повертається медицина, зв’язок, соціальні послуги”, — сказав президент.

Він окремо звернувся до тих російських солдатів, найманців і колаборантів, яких кинули в Херсоні та інших містах півдня. За словами Зеленського, єдиний шанс на порятунок для них — це здатися в український полон.

“Ми гарантуємо ставлення до вас згідно із законом і міжнародними нормами. І тим російським військовим, хто перевдягнувся в цивільне і десь там ховається, хочу сказати, що ви не сховаєтесь. Все одно знайдемо. Не затягуйте це. Добровільно прийти в український полон — це єдиний варіант для всіх окупантів”, — сказав президент.

Що відомо

  • У центрі Херсона 11 листопада зібралися люди, які скандували "Слава Україні", вітаючи українських військових. У Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що місто повертається під контроль України й туди заходять частини ЗСУ. Речниця пресцентру Cил оборони "Півдня" Наталя Гуменюк повідомила, що в Херсоні "йде важка і потужна" бойова робота, а поява українських прапорів означає, що "Херсон — це Україна".

Читайте також

США передає Україні ППО Avenger та снаряди для HIMARS, ЗСУ просуваються на Півдні. 261 день війни. Онлайн

Українські військові зайшли до Херсона, триває зачистка міста. Що відомо

На початок