Японія і Камбоджа допоможуть Україні розміновувати території — Кулеба

Японія і Камбоджа допоможуть Україні розміновувати території — Кулеба

Японія і Камбоджа допоможуть Україні розміновувати території — Кулеба
Попередження про мінування на Харківщині. Фото: ДСНС у Харківській області

Японія і Камбоджа планують допомогти Україні у розмінуванні української території. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі єдиного телемарафону під час прямого включення з саміту АСЕАН в Камбоджі. За словами Кулеби, зараз країни працюють над відповідним тристороннім проєктом.

Кулеба розповів, що в розвиток телефонних переговорів президента України Володимира Зеленського із прем’єр-міністром Королівства Камбоджа Гун Сеном камбоджійський лідер особисто прийняв його у Пномпені.

“На нашій зустрічі, йшлося, зокрема, про допомогу в розмінуванні. У нас вимальовується спільний тристоронній проєкт з розмінування українських територій із залученням Камбоджі та Японії. Ми проговорили конкретні параметри цього проєкту, хто і що буде робити, який графік”, — сказав Кулеба.

Він додав, що 10 листопада обговорив цей проєкт детальніше на зустрічі з віцепрем’єр-міністром, міністром закордонних справ Камобджі Праком Сакхонном.

“Камбоджа на наш запит ініціювала цей проєкт і готова допомагати Україні в розмінуванні, разом із Японією. У минулому Камбоджа довго потерпала від війни, і має неабиякий досвід у розмінуванні. Тобто є експертиза, є обладнання, будемо залучати їх до вирішення наших проблем”, — сказав міністр.

Що відомо

Українські сапери ведуть розмінування територій, звільнених від російської окупації, загалом нині лишається розмінувати близько 170 тисяч квадратних кілометрів української землі. Про це під час відеозвернення 10 листопада повідомив президент Володимир Зеленський.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

США передає Україні ППО Avenger та снаряди для HIMARS, ЗСУ просуваються на Півдні. 261 день війни. Онлайн

На початок