Президент розповів, скільки залишилося розмінувати деокупованих територій

Президент розповів, скільки залишилося розмінувати деокупованих територій

Президент розповів, скільки залишилося розмінувати деокупованих територій
Фото: Суспільне

Українські сапери ведуть розмінування територій, звільнених від російської окупації, загалом нині лишається розмінувати близько 170 тисяч квадратних кілометрів української землі.

Про це під час відеозвернення 10 листопада повідомив президент Володимир Зеленський.

"Перше й базове – це розмінування. Окупанти залишають по собі тисячі мін і боєприпасів, що не розірвалися. Я часто чув оцінки, що очищення України від російських мін вимагатиме десятиліть часу. Ми не можемо стільки чекати", — зазначив політик.

За його словами, Україні слід за роки зробити те, що в інших країнах може тривати десятиліттями після завершення боїв.

"Передусім розміновуються будинки, соціальні об’єкти, комунікації, дороги – увесь простір життя людей. Але окупанти мінують усе: лінії електропередачі, будівлі підприємств, поля, ліси", — пояснив президент.

Зеленський розповів, що на піку мінного забруднення в Україні були заміновані 300 тисяч квадратних кілометрів території.

"Сьогодні завдяки справжньому героїзму українських саперів і піротехніків, наших рятувальників і всіх, хто їм допомагає, площу забрудненої мінами та боєприпасами землі вдалося скоротити", — зауважив гарант.

Нині ж для розмінування залишилось близько 170 тисяч квадратних кілометрів української землі.

"Зокрема це й у найскладніших місцях — там, де бойові дії ще тривають, там, де ворог ще додасть мінувань перед своїм відходом, як це зараз у Херсоні... Плюс ліси, плюс величезна площа полів", — пояснив глава держави.

Зеленський подякував усім, хто допомагає у розмінуванні українських територій, зокрема й країнам-партнерам.

"Я вдячний нашим партнерам, які вже реалізують проєкти допомоги в розмінуванні. Це США, Канада і Велика Британія, а також Данія, Норвегія, Естонія, Австрія, Польща, Японія, Швейцарія, Швеція, Словаччина, структури ООН. Свій особистий внесок може зробити й будь-яка людина на землі — усі, хто підтримує Україну, – через нашу благодійну платформу United24", — нагадав він.

Зокрема завдяки такій допомозі Україна придбала першу найбільш ефективну машину для розмінування — Armtraс 400, яка зараз працює на Харківщині, додав політик.

"Вона за годину проходить 1,5 га, повністю гарантуючи знешкодження мін. І передусім очищує територію вздовж ліній електропередачі, щоб могли працювати енергетики та відновлювати постачання", — підкреслив гарант.

Він пообіцяв додавати й іншу подібну техніку і пришвидшувати розмінування на всіх деокупованих територіях, куди повертається український прапор і нормальне українське життя.

Читайте також

Звільнення Снігурівки, заява РФ про відхід з Херсона, підготовка у разі наступу з Білорусі. 260 день війни. Онлайн

На початок