Перейти до основного змісту
З російського полону повернули 45 воїнів ЗСУ

З російського полону повернули 45 воїнів ЗСУ

Важливо
З російського полону повернули 45 воїнів ЗСУ
. Фото: з телеграм-каналу Андрія Єрмака

Черговий обмін військовополоненими з РФ відбувся 11 листопада. З російського полону вдалося звільнити 45 воїнів ЗСУ. Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Серед звільнених із полону — солдати та сержанти, які у боях захищали Україну. Також вдалося повернути два тіла загиблих захисників.

Серед тих, хто повернувся додому, – представники 58-ої окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського, 53-ої окремої механізованої бригади, 30-ої окремої механізованої бригади, 10-го окремого мотопіхотного батальйону “Полісся”, 93-ої окремої механізованої бригади “Холодний Яр”, 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади, 43-ої окремої артилерійської бригади, 1-ої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження із військовополоненими.

"У результаті обміну повертаються переважно стрільці, бойові медики, водії та санітари. Найстаршому зі звільнених — 56 років, наймолодшому влітку виповнилося 22. Також цього разу на рідну землю вдалося повернути тіла двох захисників України", — йдеться у повідомленні.

"Тепер на наших героїв очікує медичний огляд та реабілітація після полону, і, авжеж, зустріч та обійми рідних та близьких", — написав Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Звільнення стало можливим завдяки скоординованій роботі Офісу президента та Координаційного штабу з питань поводження із військовополоненими, додав омбудсман.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що від початку широкомасштабної російської агресії в рамках обмінів повернули вже понад тисячу українців та українок, які перебували у російському полоні. Також заступниця міністра оборони в ефірі єдиного телемарафону розповіла, що за даними, які озвучив уповноважений з питань безвісти зниклих Олег Котенко, в Україні наразі близько 7000 зниклих безвісти. Вона зауважила, що будь-які цифри, які виходять безпосередньо з зони бойових дій, завжди перебувають у стані уточнення.

Що відомо

  • Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що за підсумками зустрічі з представниками українських і міжнародних правозахисних організацій в Україні створять інформаційний правозахисний штаб, який на регулярній основі оприлюднюватиме важливі для світової правозахисної спільноти та ЗМІ дані щодо порушення прав людини під час російської агресії.
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець вважає недостатніми зусилля Міжнародного Комітету Червоного Хреста щодо захисту прав українських військовополонених, які утримуються в російських в’язницях. Омбудсмен закликав міжнародну організацію активізувати зусилля щодо перевірки умов їхнього утримання та інформування сімей про своїх близьких.
  • У четвер, З листопада, відбувся черговий обмін полоненими з РФ. З російського полону звільнили 107 воїнів — 6 офіцерів, 101 рядового та сержанта. “Це наші хлопці зі ЗСУ, ВМС, ТрО, ДПСУ, НПУ, ДССТ, нацгвардійці, серед яких троє “азовців”. 74 бійця захищали “Азовсталь”. Деякі добровольцями летіли вертольотом у Маріуполь, щоб рятувати життя і воювати за місто”, — написав керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у Telegram.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

США передає Україні ППО Avenger та снаряди для HIMARS, ЗСУ просуваються на Півдні. 261 день війни. Онлайн

Міноборони закликає не постити фото військових, які потрапили у полон чи зникли безвісти

СБУ попереджає про зростання шахрайських схем щодо військових у полоні. Як вберегтися

Військовополонені: надмірна увага шкодить процесу обміну — Маляр

Топ дня

Вибір редакції

На початок