Міненерго доручило проінспектувати графіки погодинного відключення електроенергії

Міненерго доручило проінспектувати графіки погодинного відключення електроенергії

Міненерго доручило проінспектувати графіки погодинного відключення електроенергії
Фото: Суспільне Харків/Олександра Новосел

Міністерство енергетики ініціювало перевірку коректності застосування погодинних графіків відключень електроенергії, через численні скарги від споживачів та бізнесу. Перевірки проводитиме Держенергонагляд.

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

У Міненерго нагадали, що графіки погодинного відключення електроенергії необхідні для стабілізації енергосистеми у випадку дефіциту потужності.

Водночас у міністрстві повідомили, що до них продовжують надходити скарги від побутових споживачів та бізнесу. Люди скаржаться на недотримання операторами систем розподілу графіків, оприлюднених на офіційних вебсайтах операторів систем розподілу (ОСР).

"Дуже важливо, щоб графіки відключень були складені справедливо і максимально чітко виконувались, адже це необхідно громадянам для планування робочих задач, хатніх справ, навчання дітей. Бізнес також потребує планування роботи в залежності від графіків електропостачання. Тому Міненерго ініціювало перевірки коректності застосування графіків відключень, дотримання операторами систем розподілу їх термінів і тривалості", — заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Водночас він попросив громадян з розумінням поставитись до тимчасових відключень світла, які стали наслідком "безпрецедентних атак Росії на українську енергосистему".

Що відомо

Росія серйозно пошкодила вже близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України, зокрема ТЕС, ТЕЦ та ГЕС. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із комісаром Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Читайте також

Рівень пошкоджених Росією енергетичних об'єктів в Україні сягнув 40% — Зеленський

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

На початок