Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із комісаром Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсон. Зеленський поінформував єврокомісарку про наслідки обстрілів критичної інфраструктури з боку Росії, яка серйозно пошкодила вже близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України.
Про це повідомляє Офіс президента.
"Розповів про наслідки енергетичного тероризму з боку Росії та заходи, які вживаємо для стабілізації роботи енергомережі. Обговорили подальші кроки щодо гарантування енергетичної безпеки України, а також посилення енергетичних санкцій проти РФ", — зазначив Зеленський.
Він додав, що Росія серйозно пошкодила вже близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України, зокрема ТЕС, ТЕЦ та ГЕС.
Зеленський звернув увагу на доцільність створення платформи для підтримки української економіки, зокрема енергетичної сфери, на зразок Контактної групи у форматі "Рамштайн".
"Ця платформа, такий "економічний Рамштайн", будується й почне працювати. Питання енергетики сьогодні йде поруч із фінансовою кризою та дефіцитом зброї, тому має бути створений такий майданчик", – переконаний Глава держави.
Крім того, президент та єврокомісарка обговорили посилення енергетичних санкцій проти РФ. Президент України закликав запровадити цінові обмеження на російський газ на додачу до цінових обмежень на нафту, а також обмежити постачання російського скрапленого газу до країн ЄС у межах наступного санкційного пакету, який необхідно затвердити якнайшвидше.
Що відомо
- Уранці 31 жовтня в усіх регіонах України була оголошена повітряна тривога. За деякий час у низці українських міст пролунали вибухи. Влучання у Київській, Запорізькій, Чернівецькій, Черкаській, Харківській, Кіровоградській, Вінницькій областях. В частині областей спостерігаються проблеми з електро- та водопостачанням. Прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що росіяни пошкодили 18 об’єктів. Більша частина — енергетичні. "Укренерго" попереджає, стабілізаційні графіки погодинних відключень, які були введені з 6-ї години ранку в усіх регіонах, скасовані. Для ліквідації аварій, в окремих регіонах операторами обленерго введені локальні обмеження споживачів.
- 31 жовтня у ДТЕК повідомили, що в Україні закінчуються запаси обладнання, яке необхідного для відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури.
Читайте також
Підтримка енергетичного сектору: Єврокомісарка з питань енергетики прибула до Києва
В Україні закінчується обладнання для ремонту пошкоджених енергетичних об'єктів — ДТЕК
Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію