Відступ РФ з Херсона навряд чи є пасткою — ISW

Відступ РФ з Херсона навряд чи є пасткою — ISW

Відступ РФ з Херсона навряд чи є пасткою — ISW
Колона військових машин армії РФ. Getty Images

Відхід Росії із правого берега Дніпра на лівий навряд чи є пасткою, яка має на меті заманити українські війська в запеклий бій поблизу Херсона. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Раніше в ISW спостерігали за багатьма ознаками того, що російські війська, військові та економічні активи та окупаційні елементи постійно відступають із західного берега через річку Дніпро, і російські офіційні особи готуються до відведення у спосіб, який є несумісним з кампанією з метою обдурити і заманити в пастку українські війська”, — йдеться в аналітичному звіті.

За оцінками аналітиків, російське командування, безперечно, намагатиметься уповільнити українське просування, щоб підтримувати впорядкований відступ. Деякі сили можуть залишитися, щоб затримати українські війська в самому Херсоні.

“Але ці бої будуть засобом для виведення якомога більшої кількості російських підрозділів у належному порядку”, — додали у звіті.

Російські джерела зазначили, що відступ є природним наслідком цілеспрямованих і систематичних українських ударів. Вони коштували російському угрупованню на західному березі головних артерій постачання. Це поступово виснажило їхню загальну силу та можливості.

За даними ISW, російський інформаційний простір очікувано відреагував на заяву про вихід з Херсона різним ступенем гніву та занепокоєння. Декілька російських військових блогерів підкреслили, що виведення є природним наслідком систематичних провалів у російських військових і командних структурах, і представили виведення як неминучий результат політичних нюансів поза сферою військового контролю. Російські джерела також наголошували, що це велика поразка російських військ, оскільки вони втрачають територію, яку Росія спробувала анексувати та називає “своєю власною”.

Інші ключові висновки ISW:

 • Міністерство оборони Росії віддало наказ російським військам із західного (правого) берега Дніпра почати відхід на східний (лівий) берег 9 листопада.
 • Битва за Херсон фактично не закінчилася, але російські війська вступили в нову фазу — пріоритетом є відведення своїх сил через річку в належному порядку та затримка українських сил, а не намагання повністю зупинити український контрнаступ.
 • Багато відомих голосів у російському блогерському просторі стали на бік Суровікіна та вихваляли це рішення як необхідне. Вони зазнчають, що російське керівництво навчилося з інформаційних наслідків катастрофічного виведення Росії з Харківської області в середині вересня.
 • Секретар Ради національної безпеки Росії Микола Патрушев зустрівся з високопосадовцями Ірану в Тегерані 9 листопада, ймовірно, для обговорення продажу іранських балістичних ракет Росії та інших форм співпраці
 • Російські та українські джерела повідомляли про продовження бойових дій на трасі Сватове-Кремміна та Білогорівці Луганської області.
 • Українські сили здобули територію на північний схід від Херсона та продовжили успішну кампанію блокування.
 • Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута, Авдіївки та на заході Донецької області.
 • Родичі мобілізованих у РФ продовжують протестувати проти відсутності оплати праці та поганих умов.
 • Повідомляється, що заступник російсько-окупаційного “голови” Херсонської області Кирило Стремоусов імовірно загинув у ДТП, як стверджується, у тилу Херсонської області в день, коли російські війська оголосили про відхід із західного берега Херсонської області.
 • Окупаційна влада в тилових районах, ймовірно, посилить репресії правоохоронних органів і фільтраційні заходи на тлі побоювань контрнаступу українських військових після оголошення про відхід 9 листопада.
Відступ РФ з Херсона навряд чи є пасткою — ISW
Фото: з сайту ISW

Що відомо

 • 9 листопада Міністерство закордонних справ Росії заявило, що готове до перемовин з Україною щодо припинення війни, однак з урахуванням "реалій, які складаються". Невдовзі після цієї заяви російське Міноборони повідомило про намір вивести війська на Херсонщині з правого берега Дніпра на лівий — тобто з Херсона та прилеглих населених пунктів.
 • Речник українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко вкотре нагадав, що для мирних перемовин Росія має вивести свої війська з України. Він додав, що заява МЗС Росії — це чергова димова завіса.

Читайте також

Росія заявила, що відступає з Херсона, Байден сподівається на підтримку України після виборів. 260 день війни. Онлайн

Росія заявила про виведення військ із Херсона й згадала про готовність до перемовин: що відомо

"Ніхто нізвідки просто так не йде": Зеленський прокоментував заяву РФ про виведення військ з Херсона

На початок