Економія опалення: у дитсадку на Тернопільщині встановили конденсаційні газові котли

Економія опалення: у дитсадку на Тернопільщині встановили конденсаційні газові котли

Економія опалення: у дитсадку на Тернопільщині встановили конденсаційні газові котли
Фото: Чортківська міська рада

У Чортківському дитячому садку №6 встановили два додаткові конденсаційні газові котли. Це зробили для того, щоб ефективніше використовувати опалення у закладі. Про це повідомив оператор котельні Микола Деревенчук.

За словами чоловіка, у цьому дошкільному закладі він працює з 2009 року. Каже, знає, як працювала система опалення раніше і що з новими котлами – економія теплоенергії стала значно більшою. У приміщенні краще зберігається температура, також спалюється менше газу.

Конденсаційні газові котли
Конденсаційні газові котли. Фото: Чортківська міська рада

У деякі дні економія сягає навіть 150-200%.

"З 2017 року у котельні ми ведемо журнал, куди щодоби вписуємо кількість спожитого газу. Якщо у відповідний період рік чи два тому використовували майже 80 кубів газу за добу, то тепер 35-45 кубів за приблизно таких же погодних умов. Площа, яку ми опалюємо – приблизно 900 квадратних метрів, також є ще облаштоване укриття, у якому теж підведена система опалення. 4 роки тому у садочку модернізовували систему опалення, замінили старі батареї. Це дозволило зменшити кількість води у мережі з 3500 літрів до тисячі. Всі ці заходи в кінцевому результаті дають хорошу економію енергоресурсів, що зараз на часі. Звичайно, ідеально точно вирахувати економію, яку принесли нові котли, практично неможливо, але результат очевидний вже навіть зараз, ще на початку опалювального сезону. Ці котли мають сім рівнів захисту, він може автоматично заблокуватися та не пропускати газ", – каже оператор котельні.

У Чортківському дитсадку удосконалили систему опалення
У Чортківському дитсадку удосконалили систему опалення. Фото: Чортківська міська рада

Микола Деревенчук також розповів, що за допомогою нових котлів у дитсадку наніч зменшують потужність опалення на 15 градусів, щоб економити тепло. А вранці, за годину перед приходом працівників і вихованців закладу – додають градусів, щоб вчасно нагріти приміщення.

Чортківський дитячий садок №6
Чортківський дитячий садок №6. Фото: Чортківська міська рада

Читайте також

На початок