Перший за кілька років: супутник зафіксував поїзд із КНДР до Росії — Bloomberg

Перший за кілька років: супутник зафіксував поїзд із КНДР до Росії — Bloomberg

Перший за кілька років: супутник зафіксував поїзд із КНДР до Росії — Bloomberg
Фото: Planet Labs

Орбітальний супутник зафіксував перший від початку пандемії COVID-19 поїзд на шляху із Північної Кореї до Росії.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на сайт 38 North, який спеціалізується на відстеженні ситуації довкола Північної Кореї.

"Рух був помічений на єдиному наземному сполученні між двома країнами в п'ятницю (4 листопада — ред.) вдень. Північна Корея припинила сполучення у лютому 2020 року, оскільки вона закрила свої кордони через пандемію", — пише видання.

Зазначається, що за наявними знімками призначення поїзда визначити неможливо. При цьому відомо, що у вересні Північна Корея та Росія домовилися відновити залізничне сполучення.

"Останній аналіз 38 North з'явився за кілька днів після того, як США звинуватили Північну Корею в таємній поставці Росії артилерійських снарядів для використання під час вторгнення в Україну, попри попередні спростування того, що вона планувала це зробити", — повідомляє Bloomberg.

Що відомо

  • Раніше офіційні особи США заявляли, що Росія може закуповувати ракети і артилерійські снаряди у Північної Кореї. Вони вважають, що такі кроки, поряд із передбачуваними закупівлями іранської зброї, показали, що західні санкції перешкоджають зусиллям Росії у війні проти України. Водночас Москва спростувала ці повідомлення.
  • Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі пізніше спростував цю заяву, сказавши, що закупівлі ще не завершені і немає ніяких доказів того, що зброя буде використана у війні проти України.
  • 22 вересня Північна Корея заявила, що ніколи не продавала зброю Росії і не планує робити цього в майбутньому.
  • Попри це 2 листопада Сполучені Штати звинуватили Північну Корею в таємному постачанні Росії значної кількості артилерійських снарядів для використання у війні в Україні, а також у спробі приховати поставки, створюючи враження, що боєприпаси відправляються до країн Близького Сходу чи Північної Африки.

Читайте також

Іран визнав, що постачав безпілотники Росії

Нова військова допомога від США, заява G7 про "брудну бомбу". 255 день війни. Онлайн

На початок