У Києві та області тривають аварійні позапланові відключення електроенергії

У Києві та області тривають аварійні позапланові відключення електроенергії

У Києві та області тривають аварійні позапланові відключення електроенергії
Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

Через зростання споживання в Києві сьогодні, 7 листопада, "Укренерго" розпорядилося провести екстрені відключення. Про це повідомляє ДТЕК "Київські електромережі".

У компанії нагадали, що в районах, де застосовуються екстрені відключення, графіки стабілізаційних вимкнень не діють.

Дефіцит електроенергії зростає і в Київській області, що призводить до дисбалансу енергосистеми. Тому на Київщині з 7.00 7 листопада також застосовуються екстрені відключення електропостачання, ДТЕК "Київські регіональні електромережі".

В "Укренерго" пояснили, що електромережа країни ще досі не може відновити повноцінну роботу після атак Росії. В частині регіонів доводиться запроваджувати відключення світла, щоб уникнути перевантаження високовольтної інфраструктури.

Енергетики вкотре наголошують, що заощадливе споживання електроенергії допоможе втримати баланс в енергосистемі та не допустити аварійних пошкоджень електромереж через перевантаження.

Що відомо

  • Графіки планових відключень активні у понеділок, 7 листопада, з 6.00 і до кінця доби у м. Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській областях.
  • Графіки погодинних відключень передбачають, що певні групи споживачів будуть обмежувати щодня, але за певним розкладом, складеним операторами розподільчих мереж для кожної області. Графіки відключення саме в цьому форматі вже мали бути розроблені та оприлюднені обленерго заздалегідь.
  • Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок обстрілів критичної інфраструктури з боку Росії, близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України пошкоджено.
  • У Києві 31 жовтня через удари, які завдала армія РФ по об’єктах критичної інфраструктури, в деяких районах столиці зникли вода та світло. Також було пошкоджено енергооб'єкт, який живить близько 350 тисяч квартир.
  • 31 жовтня у ДТЕК повідомили, що в Україні закінчуються запаси обладнання, яке необхідне для відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури.

Читайте також

Кличко не виключає блекауту у Києві і закликає містян робити запаси

Нові обмеження постачання електроенергії зумовлені ранковим зростанням споживання — Укренерго

Місто у пітьмі. Як живе Київ у режимі економії електрики — фоторепортаж

На початок