ЗМІ повідомили про план евакуації Києва в разі блекауту. У КМДА пояснили чи це можливо

ЗМІ повідомили про план евакуації Києва в разі блекауту. У КМДА пояснили чи це можливо

Оновлено
ЗМІ повідомили про план евакуації Києва в разі блекауту. У КМДА пояснили чи це можливо
Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

У разі повної відмови електромережі у Києві столична влада буде змушена евакуювати населення — для цього розроблено план. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на слова голови департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Романа Ткачука. У коментарі Суспільному Ткачук заявив, що система готова до такого кроку.

5 листопада видання The New York Times опублікувало матеріал під назвою "Київ планує загальну евакуацію населення у разі блекауту". Журналісти посилалися на коментар голови департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука.

"Ми розуміємо, що якщо Росія продовжить такі атаки, ми можемо втратити всю нашу систему електропостачання", — сказав він NYT.

Чиновник додав, що енергетики попередять столичну владу про те, що мережа перебуває на межі зупинки не менше ніж за 12 годин до повного відключення і тоді влада "почне інформувати людей і просити їх виїхати".

"Якщо не буде електроенергії, не буде ні води, ні каналізації. Тому наразі уряд і міська адміністрація вживають усіх можливих заходів для захисту нашої системи електропостачання" – сказав він.

Що мали на увазі в КМДА

У коментарі Суспільному Роман Ткачук пояснив, що влада розглядає всі можливі варіанти дій в разі тотального блекауту, в тому числі й евакуацію населення, однак зараз ніхто не просить киян виїжджати з міста.

"Система готова до такого кроку, але це не означає, що ми зараз готуємося проводити евакуацію", — сказав він.

Що відомо

  • Мер Києва Віталій Кличко заявив, що міська влада не виключає, що столиця внаслідок російських ударів може залишитися без води, світла та зв'язку, але робить все, щоб повного блекауту не сталося. Водночас він закликав киян подбати про можливість виїзду в разі повного знеструмлення міста, а також зробити запаси води, харчів, теплих речей.
  • За словами Кличка, зараз у Києві постійно перебувають близько 3 млн людей — це ті, хто "ночує" у столиці, а вдень ця кількість набагато більша, оскільки з'їжджаються люди із передмість.

Читайте також

Іран визнає постачання дронів Росії, Україна очікує ППО. 256 день війни. Онлайн

Дорога смерті: розстріляні російськими військовими цивільні авто на Київщині. Розслідування

На початок