Тимчасово окупований Херсон покинули майже 80 відсотків жителів

Тимчасово окупований Херсон покинули майже 80 відсотків жителів

Ексклюзивно
Тимчасово окупований Херсон покинули майже 80 відсотків жителів
Будівля Херсонської облдержадміністрації без російського прапору, 3 листопала 2022 р. Фото: Юлій Соболевський/Telegram

У Херсонській територіальній громаді до повномасштабного вторгнення Росії в Україну було близько 320 тисяч жителів. Зараз, за поверхневими оцінками, 60-70 тисяч жителів у місті. Про це в ефірі загальноукраїнського марафону "Єдині новини" розповів координатор штабу "Херсонський хаб" Роман Головня.

Роман Головня вважає, у окупаційної влади головне налаштувати місцевих жителів проти власних збройних сил. Всі інформаційні потоки направляють на те, що українські війська уражатимуть мирні будівлі, планують підірвати ГЕС, ядерна зброя тощо.

Окупанти роблять певні вкиди для внутрішнього російського споживача, що вони “піклуються” про мирне населення і намагаються максимальну кількість переправити на лівий берег. Ті, хто хотів, уже покинули Херсон і переїхали на лівобережжя або на підконтрольну територію. Тому ці заклики в основному відбуваються "впусту".

Гуманітарна ситуація у Херсоні вкрай складна.

"Завезти сьогодні харчові продукти, будь-яку іншу гуманітарну допомогу, медикаменти, з підконтрольної території нереально. Вони все заблокували. Самі фактично не здійснюють будь-якого постачання, тим паче гуманітарного забезпечення населення. Херсонці залишені сам на сам, і самі виживають тими силами, як можуть", розповів Роман Головня.

Читайте також

  • На підконтрольній Україні території створили штаб для допомоги тим, хто залишився в Херсоні.
  • 255 день війни: хроніка подій в Херсонській області.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок