Криптобіржа Binance допомогла Ірану провести угоди на $8 млрд в обхід санкцій — Reuters

Криптобіржа Binance допомогла Ірану провести угоди на $8 млрд в обхід санкцій — Reuters

Криптобіржа Binance допомогла Ірану провести угоди на $8 млрд в обхід санкцій — Reuters
Фото: Binance

Іран зміг провести угоди з торгівлі криптовалютою за допомогою біржі Binance на загальну суму у майже 8 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на аналіз даних блокчейну.

"Криптогігант Binance обробляє іранські транзакції вартістю 8 мільярдів доларів з 2018 року, попри санкції США, спрямовані на відрізання Ірану від глобальної фінансової системи", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, майже всі кошти — близько 7,8 мільярда доларів — були переміщені між Binance та найбільшою криптобіржею Ірану Nobitex, згідно з оглядом даних провідного американського дослідника блокчейну Chainalysis. При цьому Nobitex пропонує рекомендації на своєму вебсайті щодо того, як обійти санкції.

Журналісти зауважують, що три чверті іранських коштів, які пройшли через Binance, були представлені криптовалютою під назвою Tron, яка дає користувачам можливість приховати свою особу. Торік у блозі Nobitex закликала своїх клієнтів використовувати Tron для анонімної торгівлі без "загрози активам через санкції".

Як зазначає видання, ці дані з’явились у той час, коли Міністерство юстиції США проводить розслідування можливих порушень правил, пов’язане із відмиванням грошей компанією Binance, яка домінує у криптоіндустрії та послугами якої користуються 120 мільйонів користувачів. За словами юристів та експертів із торгових санкцій, ці угоди наражають компанію на ризик порушення заборони США щодо ведення бізнесу з Іраном.

Що відомо

  • Раніше криптовалютна біржа Binance закрила для росіян послуги з переказу та виведення грошей незалежно від країни резидентства.
  • У червні Binance виділила 1,2 мільйона доларів на допомогу українським переселенцям.
  • У травні криптовалютні компанії створили платформу для збору даних про шахраїв.

Читайте також

Нова військова допомога від США, заява G7 про "брудну бомбу". 255 день війни. Онлайн

На початок