Нідерланди нададуть Україні пакет військової допомоги на 120 млн євро

Нідерланди нададуть Україні пакет військової допомоги на 120 млн євро

Нідерланди нададуть Україні пакет військової допомоги на 120 млн євро
Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, фото: AP

Нідерланди ухвалили пакет військової допомоги для України, що включатиме постачання важкої зброї. Загальна сума допомоги становить 120 мільйонів євро: 45 мільйонів призначено на ремонт 90 чеських танків Т-72Б, що здійснюватиметься спільно із Чехією та США.

Про це йдеться на офіційному сайті Міноборони Нідерландів.

За словами голови оборонного відомства Кайси Оллонґрен, цей комплексний пакет є "важливим сигналом" для Російської Федерації.

"Члени Альянсу продовжують об'єднуватися, щоб підтримати українські збройні сили в їхній боротьбі з агресивною війною Росії", — наголосила Оллонґрен.

У голландському Міноборони також зазначають, що зусилля у напрямку подальшого надання допомоги керуються оцінкою потреб, яку подає сама Україна.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже подякував партнерам за солідарність.

"Я вдячний за спільне рішення Нідерландів, США та Чехії щодо придбання та передачі для потреб ЗСУ 90 танків Т-72. Перші 26 відновлених та модернізованих танків Україна отримає вже впродовж наступного місяця. Дякую партнерам за вияв непохитної солідарності з Україною", — написав він у Twitter.

Що відомо

  • Сполучені Штати 4 листопада ухвалили новий пакет військової допомоги для України. Зокрема, США спільно з Нідерландами проспонсорують ремонт 90 чеських танків Т-72Б для потреб українських Сил оборони.
  • Перші танки надійдуть в Україну вже в грудні. Зокрема, вони матимуть вдосконалену оптику, засоби зв’язку та бронювання.
  • 23 жовтня стало відомо, що Нідерланди вже вшосте нададуть фінансову допомогу Україні: 500 мільйонів євро будуть виділені для підтримки зруйнованого військового обладнання. Гроші надійдуть від Європейського фонду миру в межах розширеної допомоги від ЄС.

Читайте також

Понад 80% українських біженців знайшли роботу у Нідерландах

Нідерланди відправляють в Україну 120 тисяч тюльпанів на знак підтримки

На початок