Танки, дрони, БТРи: США ухвалили новий пакет військової допомоги для України

Танки, дрони, БТРи: США ухвалили новий пакет військової допомоги для України

Важливо
Танки, дрони, БТРи: США ухвалили новий пакет військової допомоги для України
. Танк Т-72. Фото: УНІАН

Сполучені Штати ухвалили новий пакет військової допомоги для України. Зокрема, США спільно з Нідерландами проспонсорують ремонт 90 чеських танків Т-72Б для потреб українських Сил оборони.

Про це під час брифінгу заявила заступниця офіційного представника Пентагона Сабріна Сінгх.

Повідомляється, що гроші на ремонт будуть надіслані уряду Чехії.

"Вони (танки — ред.) будуть надіслані з чеської військової бази. Ми сплачуємо за 45 із них, щоб провести ремонт, ще 45 будуть відремонтовані коштом Нідерландів. Тобто загалом 90 танків будуть надіслані до України", — зазначила вона.

Перші танки надійдуть в Україну вже в грудні. Зокрема, вони матимуть вдосконалену оптику, засоби зв’язку та бронювання.

"Ця угода з Чехією є здобутком української оборонної контактної групи, і це рішення було вироблено на зустрічі, яка відбулась раніше цього року", — пояснила Сабріна Сінгх.

Окрім того, запланована США допомога включатиме постачання 250 модернізованих бронетранспортерів M1117; 40 бронекатерів, а також 1100 дронів Phoenix Ghost. Також до неї увійдуть тактичні захищені системи зв'язку та системи спостереження, фінансування навчання, обслуговування та підтримки.

Пресслужба Пентагону повідомила, що загальна сума американської допомоги сягає близько 400 мільйонів доларів. Вона буде надана в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

"Цей пакет заходів USAI підкреслює постійну відданість США підтримці України шляхом задоволення її найнагальніших потреб, а також зміцнення спроможності Збройних сил України захищати свій суверенітет у довгостроковій перспективі", — йдеться у повідомленні.

Пентагон пояснив, що на відміну від ініціативи Presidential Drawdown Authority (PDA), яку Міністерство оборони США продовжувало використовувати для доставки обладнання в Україну із запасів Міноборони, USAI є схемою допомоги, згідно з якою Сполучені Штати фінансують промисловість, яка забезпечує виробництво відповідної зброї та техніки.

Президент Володимир Зеленський подякував Сполученим Штатам за новий пакет допомоги.

"Я вдячний президенту США і людям Сполучених Штатів за ще один пакет військової допомоги на 400 мільйонів доларів. За бронетехніку, яка допоможе нам звільняти українську землю. Ми цінуємо цю підтримку", — написав він у своєму Twitter.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба уточнив, що у грудні Україна отримає перші 26 модернізованих танків.

"Я вдячний за спільне рішення Нідерландів, США та Чехії щодо придбання та передачі для потреб ЗСУ 90 танків Т-72. Перші 26 відновлених та модернізованих танків Україна отримає вже впродовж наступного місяця. Дякую партнерам за вияв непохитної солідарності з Україною", — написав він у своєму Twitter.

Читайте також

Мільйони українців без світла, РФ втричі збільшила атаки на фронті. 254 день війни. Онлайн

На початок