У Чернігові волонтери збирають 47 тисяч гривень, щоб встановити 7 дверей у пошкодженій бібліотеці

У Чернігові волонтери збирають 47 тисяч гривень, щоб встановити 7 дверей у пошкодженій бібліотеці

У Чернігові волонтери збирають 47 тисяч гривень, щоб встановити 7 дверей у пошкодженій бібліотеці
ФОТО: Суспільне Чернігів

Збирають 47 тисяч гривень, щоб встановити сім дверей у бібліотеці, пошкодженій під час вибухів. Обласна бібліотека для юнацтва зазнала найбільших руйнувань під час бойових дій у Чернігові. Поруч з нею стадіон, який російська авіація розбомбила 11 березня. Влітку бібліотекарям вдалося винести з бібліотеки частину книжок, перенесли їх у приміщення неподалік. Однак і там вибуховою хвилею пошкоджені двері.

Зруйнована бібліотека біля стадіону
Зруйнована бібліотека біля стадіону. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Повилітали всі вікна і двері, також постраждав дах, бо він просто перетворився на решето", – розповіла бібліотекарка Тетяна Шишова.

Тетяна Шишова
Тетяна Шишова. ФОТО: Суспільне Чернігів

"От так як вони були побиті і потрощені, то так вони знаходяться і до сьогоднішнього дня. Була ударна хвиля від вибухів, які були на стадіоні і це приміщення намагалася вибухова хвиля просто розірвати навпіл", – сказала членкиня організації "Світанок" Анастасія Улюшева.

Анастасія Улюшева
Анастасія Улюшева. ФОТО: Суспільне Чернігів

З цього корпусу бібліотеки книжковий фонд перенесли в сусідню будівлю. Сім тисяч книг врятувати бібліотекарям так і не вдалося.

Перенесення книг в сусідню будівлю
Перенесення книг в сусідню будівлю. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Зіпсувалисяі через погодні умови, вони намокли і поцвіли. А деякі з них було потрощено вибуховою хвилею. Вони вже не підлягають жодному відновленню. Частина наших фондів досі залишається під завалами, саме в тому місці, де впав дах. Ми не маємо фізичної можливості підняти і подивитися, в якому вони стані", – каже Тетяна Шишова.

Щоб бібліотекарі могли відновлювати фонд і продовжувати працювати, потрібно замінити старі двері. Попередня сума збору – 47 тисяч гривень.

"Плануємо зайнятися дверима у кількості семи штук, тому що решта в цілому у більш-менш цілі і виконують свою функцію. Звичайно, вони не такі естетичні, як би нам того хотілося, і в тому форматі, в якому б хотілося, але вони виконують свою функцію, і тому ми зараз закриваємо критичне питання", – повідомила Анастасія Улюшева.

Пошкоджені двері
Пошкоджені двері. ФОТО: Суспільне Чернігів

А поки в бібліотеці чекають на повернення книг, які люди взяли додому до 24 лютого, а також розраховують поповнитися новими, якщо люди готові віддати зі своїх домашніх колекцій у бібліотеку.

Врятовані книги
Врятовані книги. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Ми працюємо поки що у будні дні з 9:00 до 17:00 години й будемо раді будь-якій допомозі", – сказала бібліотекарка Тетяна Шишова.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

У Чернігові з розбомбленої бібліотеки почали вивозити книги

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок